Czym jest system multiroom audio?

Czym jest system multiroom audio?

Multiroom audio – sprzęt, który zadowoli nie tylko audiofilów

Możliwość słuchania muzyki z głośników tylko w jednym pomieszczeniu mieszkania czy kompleksu usługowego lub gastronomicznego może być frustrująca. Rozwiązaniem jest właśnie system multiroom audio, dzięki któremu możesz wypełnić tymi samymi dźwiękami kilka pomieszczeń naraz. Co musisz o nim wiedzieć?

materiał sponsorowany

System multiroom – jak to działa

To rodzaj systemu, który kompleksowo nagłośnienia wielopokojowego, który ogranicza kupowanie osobnych zestawów audio do pomieszczeń.

Dzięki jego zastosowaniu możesz nie tylko rozprowadzić elegancko muzykę po wszystkich pomieszczeniach, jakich chcesz (od dwóch do nawet stu), ale również w każdym z nich korzystać z innego źródła dźwięku: tv, radia czy cd lub dvd.

Działanie systemu multiroom audio polega na wykorzystaniu jednostki centralnej, która rozprowadza dźwięk do każdego pomieszczenia. Wykorzystuje się do tego specjalne strefowe wzmacniacze i głośniki.

Zamiast wieży stereo w każdym pomieszczeniu na ścianie znajdują się specjalne sterowniki, którymi decydujesz, jaki kanał mają odbierać wybrane głośniki. Mogą one być wmontowane w sufity, przez co będą niewidoczne.

Czym jest system multiroom audio? 1
Źródło: euro.com.pl

Estetyczny system audio do każdego pomieszczenia

Posiadanie jednego systemu audio do wielu pomieszczeń ma oczywiste zalety. Dużym plusem systemu multiroom audio jest możliwość schowania poszczególnych elementów do garderoby czy innych schowków, pomieszczeń lub mebli. W ten sposób możesz zachować całkowitą estetykę wnętrz, ale także oszczędzić powierzchnię i przestrzeń. System multiroom audio świetnie nadaje się do wszelkich gabinetów SPA, hoteli, klubokawiarni czy kompleksów rozrywki, jednak doskonale sprawdzają się także w domach, szczególnie tych nowoczesnych.

Czym jest system multiroom audio? 2
Źródło: euro.com.pl

Sprytny system audio – czy to nie za drogie?

Za system multiroom audio wcale nie musisz płacić fortuny. Taki sprzęt kupisz nawet za 500 zł. Inną możliwością jest również usieciowienie posiadanego sprzętu audio i połączenie go z rozprowadzonymi po pomieszczeniach głośnikami. Będziesz wtedy potrzebował tzw. adaptera strumieniowego. To on umożliwi stworzenie takiego domowego systemu multiroom audio.

W nowoczesnych pomieszczeniach, niezależnie od ich przeznaczenia (komercyjnego czy prywatnego), z pewnością przyda się estetyczny i łatwy system muzyczny, umożliwiający przesył dźwięków do różnych pomieszczeń. Przeczytaj ten artykuł: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaki-system-multiroom-audio-wybrac.bhtml, a dowiesz się, czy i jaki sprzęt będzie nadawał się do Twoich potrzeb oraz jak dokonać sensownego wyboru.

Takie rozwiązanie zadowoli nie tylko audiofilów, ale umożliwi całej rodzinie zgodne korzystanie z dobrego sprzętu muzycznego, ograniczy także koszty kupowania sprzętu audio oraz miejsce, które musiałby zająć.