Jakie obrazy do mieszkania?

Jakie obrazy do mieszkania?

Dobierając dzieło do wnętrza należy kierować się przede wszystkim własnym gustem

Wybór obrazów do aranżowanego przez nas wnętrza jest równie ważną kwestią, jak wybór mebli czy koloru ścian. Czasem taki dodatek potrafi całkowicie zmienić charakter urządzanego pokoju. Warto zatem dobrze przemyśleć swój wybór i nie decydować się na najtańsze rozwiązania, takie jak: kopie, reprodukcje czy zdjęcia znanych obrazów. Jest to zakup na lata, a nierzadko także dobra inwestycja, ponieważ inwestując w dane dzieło sztuki możemy dodatkowo na nim zarobić.

[materiał sponsorowany]

Jakie obrazy do mieszkania?
https://www.pexels.com/photo/apartment-architecture-art-books-276724/

Czym się kierować przy wyborze?

Dobierając dzieło do wnętrza należy kierować się przede wszystkim własnym gustem. To, co zawiśnie na naszej ścianie musi cieszyć nasze oko i dodawać pomieszczeniu dobrej energii. Dobrym kluczem do wyboru odpowiedniego obrazu jest jego kolorystyka. Aktualnym trendem w wystroju wnętrz jest monochromatyczna kolorystyka ścian z dodatkiem jednego wyraźnego elementu. Takim elementem może być właśnie wyłamujący się intensywnością barw obraz umieszczony w centralnym punkcie pomieszczenia.

Jaki obraz?

Kolejnym czynnikiem determinującym wybór obrazu powinno być przeznaczenie pokoju. Inny obraz powinien zawisnąć w gabinecie, inny w sypialni, a jeszcze inny w pokoju dziennym. W gabinetach i biurach świetnie komponują się tradycyjne martwe natury oraz pejzaże w stonowanych kolorach. Do przytulnej sypialni można wybrać bardziej odważne malarstwo, np. gustowny akt, a do pokoju dziennego bardzo modną w tym roku geometryczną abstrakcję.

Ile kosztuje obraz?

Niestety wysokiej klasy obraz jest sporym wydatkiem, który warto przewidzieć w budżecie na wystrój wnętrza. Koszt zakupu obrazu waha od 1 000 do 50 000zł. Można zainwestować także w grafiki i druki kolekcjonerskie lokalnych artystów, którzy bardzo dobrze rokują. Mamy wtedy pewność, że wydane pieniądze niedługo na siebie zarobią. Jeśli bardzo zależy nam na posiadaniu wyjątkowego dzieła, a wszystkie środki wykorzystaliśmy na zakup mebli, można skorzystać z pożyczki przez Internet – https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/. Pożyczki przez Internet szybko spłacimy, a wiszący na naszej ścianie obraz będzie zyskiwał na wartości. Dodatkowym atutem wzięcia pożyczki przez Internet na zakup obrazu jest jej duża dostępność i szybki czas realizacji przelewu na konto. Sztuka rządzi się bowiem swoimi prawami i bardzo często obraz na sprzedaż w atrakcyjnej cenie pojawia się na aukcji niespodziewanie. Nie można wtedy czekać, trzeba działać, korzystać z okazji i kupować. Taka gratka może nie trafić się szybko.