Sprawdź Historie pojazdu i inne ważne informacje przed zakupem auta

Sprawdź Historie pojazdu i inne ważne informacje przed zakupem auta

Tysiące ludzi kupuje używany samochód bez sprawdzania historii auta, robią to każdego roku. To błąd!

Oczekujesz, że raport pokazujący historię auta, podkreśli wagę sprawdzania historii samochodu. Tysiące ludzi kupuje używany samochód bez sprawdzania historii auta, robią to każdego roku.

[materiał sponsorowany]

Sprawdź Historie pojazdu i inne ważne informacje przed zakupem auta
Źródło: carvertical.com/pl

Trudno zrozumieć, dlaczego, ale wydaje się, że niektórzy z nas zawsze będą głupi. Zmienią swoje podejście, jeśli usłyszą o przypadkach ludzi, którzy nie zapłacili za sprawdzenie historii auta, by później dowiedzieć się, że kupili kłopoty, czasami naprawdę duże kłopoty. Przyjrzyjmy się kilku głównym powodom, dla których eksperci sprawdzają historię Twojego samochodu.

Bezpieczeństwo, to musi być priorytet. Sprawdzanie historii, powie Ci, czy samochód został poważnie uszkodzony, na przykład. Jeśli tak, musisz upewnić się, że został naprawiony prawidłowo. Stały napływ samochodów, które nigdy nie powinny być dopuszczone do ruchu, sprzedaje się w europie każdego roku. Są maszynami śmierci. Bez sprawdzenia go można wylądować szybko w warsztacie. Sprawdzenie historii samochodu może dostarczyć informacji o zapisanej historii pojazdu i może pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Wystarczy wpisać numer VIN, a otrzymasz szczegółowy raport w ciągu kilku sekund. Raport zawiera kluczowe informacje, na przykład, czy pojazd został wyrejestrowany lub skradziony, czy też potencjalnie został cofnięty licznik kilometrów.

Sprawdź historie auta aby kupić wygodny i bezpieczny samochód

Jeśli pracujesz w branży taksówkarskiej, komfort jest najważniejszy. Musisz wybrać pojazd z dużą ilością miejsca na nogi i upewnić się, że fotele są regulowane. Upewnij się, że przetestowałeś różne przyszłe samochody przez co najmniej godzinę. Ponieważ Twój pojazd będzie regularnie prowadzony, ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszty wszelkich napraw lub konserwacji. Będziesz chciał zainwestować w model, o którym wiesz, że szybko i tanio będziesz w stanie pozyskiwać części. Musisz upewnić się, że każdy pojazd, który cię interesuje, nie ma uszkodzeń kosmetycznych. Opony – Każda opona musi mieć głębokość bieżnika 1,5 mm lub więcej. Światła – Upewnij się, że wszystkie reflektory, światła postojowe, kierunkowskazy i światła stopu działają. Uszkodzenie auta – Upewnij się, że nadwozie samochodu jest w doskonałej kondycji. Wycieki – Sprawdź, czy Twój samochód nie ma wycieków oleju lub paliwa.

Konsekwencje jakie cię mogą spotkać gdy nie sprawdzisz historii auta

Strata pieniędzy może zaboleć mocno: jeśli samochód został odmłodzony przez cofnięcie licznika kilometrów – tak jak około jeden na jedenaście aut ma cofnięty licznik. Wydaje się że możesz kupić auto o wartości mniejszej o tysiące niż zapłaciłeś. Istnieją przykłady samochodów, które mają od 50 000 km a tak naprawdę, realny ich przebieg to 150 000 kilometrów. Jest w tym także istotny element bezpieczeństwa, ponieważ części i istotne elementy w odmłodzonym samochodzie, takie jak hamulce, mogą być mniej wytrzymałe i bardziej zużyte. Finanse – Na rynku pojawia się duży procent samochodów z wciąż nierozliczonymi środkami finansowymi. Innymi słowy, są sprzedawane przez ludzi, którzy wciąż są im winni pieniądze. Jeśli kupisz jeden z tych samochodów, może on zostać zajęty przez instytucję pożyczającą lub bank, a Ty poniesiesz całkowitą utratę wydatków. Dobra kontrola historii auta ustrzeże cię przed tym. Spokój ducha – po co zamieniać zakup w hazard? Dlaczego nie zmniejszyć ryzyka, gdy za kilka euro raport historii pojazdu da ci odpowiednią wiedzę. To jest jak polisa ubezpieczeniowa o niskiej cenie. Ale pamiętaj, że może przynieść wiele korzyści kupującym i ochronić ich przed pozbawionymi skrupułów sprzedawcami.

Jak mogę sprawdzić historię i być pewnym, że mój samochód nie ma poważnych problemów?

Średni wiek wszystkich pojazdów zarejestrowanych w Europie wynosi 12 lat, a ogólnie im starszy jest pojazd, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia problemów mechanicznych. Zainwestowanie niewielkiej kwoty pieniędzy w sprawdzenie historii samochodów może dostarczyć szczegółowych informacji na temat kupowanego pojazdu. Raport historii samochodów zawiera wyczerpujące dane dotyczące samochodu, którym jesteś zainteresowany. Informacje o przeszłości – dobrze jest wiedzieć, kto był właścicielem pojazdu przed tobą i gdzie mieszkała dana osoba. Jeśli samochód przejechał wielu właścicieli, może to oznaczać, że pojazd ma problemy. Wcześniejsze wypadki – W zależności od rodzaju wypadków i liczby kolizji może to skłonić Cię do kupna samochodu, lub odstąpienia od jego kupna. Z drugiej strony, jeśli samochód nie uczestniczył w żadnych wypadkach, to dobra wiadomość! Raport poinformuje Cię również, czy poduszki powietrzne samochodu kiedykolwiek zostały wystrzelone. Powódź lub ogień – samochody biorące udział w powodzi lub pożarze mogły doznać długotrwałego uszkodzenia silnika. Sprawdź, jaki rodzaj szkód i jakie naprawy zostały wykonane.

Historia serwisowa – Po zapoznaniu się z historią serwisową samochodu dowiesz się, co zostało naprawione lub wymienione. Te informacje pomogą Ci podjąć decyzje. Historia naprawy może również pomóc w negocjacjach cenowych. Na przykład, jeśli samochód wkrótce będzie miał termin większych napraw serwisowych, możesz być w stanie wynegocjować niższą cenę.

Test emisji spalin – Jeśli mieszkasz w obszarze, na którym wymaga się kontroli smogu, a samochód nie przeszedł takich testów, może to oznaczać kosztowne naprawy. W takim przypadku zazwyczaj problemem jest uszkodzony silnik auta. Jest to zazwyczaj bardzo kosztowna naprawa gdyż problemem mogą być tłoki lub pierścienie silnika.

Sprawdzenie historii pojazdu pod kątem kradzieży – Raport historii pojazdu informuje o potencjalnych problemach, które mogą wskazywać na kradzież samochodu. Jeśli samochód został kiedykolwiek skradziony i zwrócony, pojawi się również w raporcie.