Prawomasz - blog o prawie, przepisach. Adwokat mówi ludzkim głosem

Blog. Adwokat mówi ludzkim głosem

O prawie nie trzeba mówić w sposób nudny. To dziedzina nauki i życia, która może być fascynująca – tym bardziej, że dotyczy naszych spraw zwyczajnych

Prawomasz – blog. Adwokat opowiada o prawie, przepisach, który pojawił się ostatnio w sieci, jest wyjątkowy. Żeby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na listę opisywanych tematów.

[Blog. Adwokat mówi ludzkim głosem – materiał sponsorowany]

O czym mowa?

Jak nie dać się oszukać najemcy mieszkania? Jak nie dać się wyrolować architektowi projektującemu nasz dom? Co zrobić, gdy policja zatrzyma nasze prawo jazdy? Dostaliśmy wezwanie do sądu w charakterze świadka – co nam grozi, jeśli się nie stawimy żeby zeznawać?

Nie brakuje też tematów aktualnych, można rzec – z pierwszych stron gazet: Czy Fundacja Czartoryskich mogła sprzedać państwu polskiemu swoją kolekcję? Czy sposób powołania nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa jest złamaniem Konstytucji?

Adwokaci piszący bloga – Marcin Dowgiałło i Piotr Kułaga, to praktycy z wieloletnim stażem. Ich zaletą jest to, że potrafią mówić o prawie w sposób jasny i zrozumiały, co więcej – potrafią zaciekawić. Tak, ich felietony czyta się normalnie, z zainteresowaniem, jak dobrą publicystykę.

Nie tylko informator

Autorzy bloga często powtarzają, że nie jest ich intencją namawianie kogokolwiek do łamania prawa, obchodzenia go. Ale stoją na stanowisku, że warto je znać… Więc jeśli jest jakaś furtka, niejasny przepis, który można interpretować na korzyść obywatela, to rzetelnie o tym informują.

Ale nie znaczy to, że ich publicystyka kończy się na suchej informacji. Nie, adwokaci Piotr Kułaga i Marcin Dowgiałło mają swoje zdanie, swoje poglądy, a ich blog nie jest tylko informatorem, ale również służy do odważnego wyrażania poglądów. Dowiadujemy się, w którym miejscu przepisy – zdaniem autorów bloga należy zaostrzyć, a w którym na przykład – zmienić Konstytucję.

Edukacji prawnej w zasadzie nie ma w programie nauczania, a przecież prawo obowiązuje nas wszystkich, i jego nieznajomość może w niektórych przypadkach być dla nas bardzo przykra. Blog Marcina Dowgiałły i Piotra Kułagi stawia sobie za cel wypełnianie tej luki – można mieć nadzieję, że z czasem będzie się na nim pojawiać coraz więcej artykułów o prawie, przepisach, interpretacjach i wyrokach – ale jednocześnie – artykułów o sprawach zwyczajnych, napisanych w zwyczajny sposób.

Prawomasz. Blog. Adwokat mówi o prawie, przepisach… i nie tylko – kliknij tutaj

[materiał sponsorowany]