ile-placa-za-uszczerbek-na-zdrowiu

Podróż z niemowlakiem – o czym pamiętać?

Planujesz pierwszy wyjazd z niemowlęciem? Kluczem do bezpiecznej i spokojnej podróży jest dobre przygotowanie. W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje, na temat podróżowania z małym dzieckiem.

Komfortowa podróż z niemowlakiem – jak się przygotować?

Udany wyjazd to kwestia planowania. W przypadku, gdy wybierasz się w podróż z niemowlakiem, musisz zadbać o więcej szczegółów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty planu oraz porady sprawdzone przez rodziców.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jeszcze przed wyjazdem dopełnij formalności związanych z ubezpieczeniem. Niemowlę również może posiadać polisę, która pomoże w trudnych sytuacjach. Ubezpieczenie podróżne dla niemowlaka zapewnia ochronę w przypadku nagłego zachorowania lub doświadczenia kontuzji. Koszty opieki zdrowotnej mogą być bardzo wysokie, zwłaszcza za granicą, gdzie nie obowiązują polskie zasady finansowania. Ponadto ubezpieczenie NNW zapewnia świadczenia w razie wypadku.Ile płacą za uszczerbek na zdrowiu? Kwota odszkodowania zależy od wysokości sumy ubezpieczenia i rodzaju polisy. Jednak zawsze stanowi to dobre wsparcie podczas leczenia dziecka. Dodatkowo większość towarzystw oferuje pakiet Assistance z przydatnymi usługami. Warto wziąć to pod uwagę podczas wyboru polisy.

Do podróży zagranicznych potrzebne są dokumenty dziecka. Nie czekaj do ostatniej chwili z ich wyrobieniem. Jeśli podróż była nieplanowana, możesz skorzystać z możliwości ekspresowego wyrobienia dowodu lub paszportu, ale wymaga to złożenia dodatkowego pisma do odpowiedniego urzędu.

Przygotuj bagaż

Skoro formalności mamy za sobą, pora zacząć pakowanie. Zacznijmy od tego, co przyda się podczas podróży. Zależnie od preferencji żywieniowych dziecka, można zabrać butelki i smoczki, zapas mleka modyfikowanego lub wygodne pojemniki na mleko matki, butelki z wodą do picia, a także żywność dla niemowląt, taką jak słoiczki z jedzeniem lub domowe przetwory.

Warto także pomyśleć o pielęgnacji niemowlęcia podczas podróży, dlatego należy spakować pieluszki w wystarczającej liczbie na całą podróż, chusteczki nawilżane do czyszczenia, krem ochronny na pieluszkę, a także pieluchy materiałowe, jeśli są używane. Nie zapomnij także o podstawowych artykułach medycznych, takich jak termometr, syrop na kaszel, maść przeciw odparzeniom, a także receptury na leki, jeśli są potrzebne.

Podczas podróży z niemowlakiem niezbędne są także odpowiednie ubrania i akcesoria. Spakuj wystarczającą liczbę ubranek, aby móc zmieniać dziecko w razie potrzeby, w tym body, kaftaniki, spodenki, skarpetki i czapki, w zależności od pory roku i warunków pogodowych. Nie zapomnij również o kocyku lub śpiworku dla niemowlaka, aby zapewnić mu komfort podczas snu, a także ulubioną zabawkę lub kocyk, który pomoże mu się uspokoić w trakcie podróży.

Skorzystaj z akcesoriów ułatwiających podróż

Co warto zabrać ze sobą, aby podróż z niemowlakiem nie była męcząca i stresująca?

  • Wózek spacerowy lub nosidełko umożliwiają poruszanie się z niemowlakiem w różnych miejscach, zarówno na spacery, jak i do zwiedzania. Wybierz model, który jest łatwy w obsłudze i zapewnia komfort zarówno dla dziecka, jak i opiekuna.
  • Torba podręczna, w której można przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy dla niemowlaka, takie jak pieluszki, butelki, ubrania, akcesoria pielęgnacyjne, zabawki i inne artykuły.
  • Termos na gorącą wodę do przygotowywania mleka modyfikowanego lub herbaty dla niemowlaka w podróży. Upewnij się, że termos jest odpowiednio izolowany i łatwy w transporcie.
  • Przenośny przewijak to sposób na higieniczną zmianę pieluchy w dowolnym miejscu. Wybierz model, który jest łatwy do złożenia i przenoszenia.

Podstawowe wyposażenie podróżne warto uzupełnić o akcesoria zaprojektowane z myślą o ułatwieniu życia opiekunom. Na naszej liście znalazło się kilka sprytnych gadżetów:

  • podgrzewacz do butelek na USB,
  • mini nawilżacz powietrza,
  • składana wanienka podróżna,
  • elektroniczna niania podróżna,
  • praktyczny organizer, który można przymocować do rączki wózka.

To tylko kilka propozycji gadżetów, które mogą ułatwić podróż. Przed wyjazdem warto sprawdzić nowości, bo czasem wystarczy jedno małe akcesorium, by zupełnie zmienić podejście do codziennej czynności.

Zachowaj spokój w kryzysowych sytuacjach

Przygotowanie podróży jest ważne, bo to, co w domu jest drobiazgiem, w drodze może okazać się przyczyną kryzysu. Dlatego w spokoju zaplanuj wyjazd i spakuj wszystko, co może okazać się potrzebne.

Nawet najlepiej przygotowana podróż może nie przebiegać zgodnie z planem. Trudno wziąć pod uwagę każdy scenariusz, dlatego warto zadbać o ubezpieczenie. Więcej informacji na temat ubezpieczeń dla niemowląt znajdziesz tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ubezpieczenie-dla-niemowlaka-jak-wybrac/529.html.

To naturalne, że rodzice dbają najpierw o to, by dziecku było wygodnie. Jednak nie możesz zapominać o sobie. Aby podróż przebiegła bezpiecznie to Ty musisz być wypoczęty i skoncentrowany. Wówczas nawet w kryzysowej sytuacji będziesz reagował skutecznie.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *