arka-i-lechia-w-walce-o-awans-zaklady-bukmacherskie

Arka i Lechia w walce o awans!

W ostatnich latach fani pomorskiej piłki nożnej nie mieli okazji świętować derbów Trójmiasta na poziomie Ekstraklasy. Niewykluczone jednak, że ta sytuacja ulegnie zmianie w 2024 roku, ponieważ piłkarze Arki Gdynia i Lechii Gdańsk są na dobrej drodze do wywalczenia awansu. Jak zakłady bukmacherskie na piłkę nożną przewidują drugą część rozgrywek?

Arka Gdynia

Gdynianie po pierwszej części rozgrywek są liderem tabeli. Arka nie zaczęła rozgrywek w najlepszym stylu, jednak potrafiła wejść na najwyższe obroty w kluczowym momencie rundy jesiennej. Piłkarze tego zespołu zanotowali znakomitą passę rywalizacji, która rozpoczęła się od wygranego meczu z Miedzią Legnica w ramach Pucharu Polski, a zakończyła dopiero na starciu z Lechem Poznań. Końcówka rozgrywek w wykonaniu piłkarzy tego zespołu była lekkim niedosytem, ponieważ Arka Gdynia nie wygrała żadnego z 3 ostatnich spotkań. Mowa tutaj o rywalizacjach z niżej notowanymi przeciwnikami jak GKS Katowice, Górnik Łęczna i Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Pozostał więc lekki niedosyt, jednak kibice tego zespołu bez wątpienia wzięliby taki scenariusz na początku rozgrywek. Przypomnijmy, że Arka Gdynia wystartowała od serii 3 kolejnych meczów bez zwycięstwa. W tym czasie udało im się wywalczyć zaledwie 2 punkty i nic nie wskazywało na to, że rundę jesienną zakończą na pozycji lidera.

Arkowcy po 19 rozegranych spotkaniach wywalczyli 34 ligowe punkty. Oprócz tego kluczowym momentem rundy jesiennej było zwycięstwo tego zespołu w derbowym starciu z Lechią. Gdyby nie cenne 3 punkty wywalczone w starciu z odwiecznym rywalem, to Arka obecnie mogłaby się uplasować na zdecydowanie niższym miejscu. Ostatnie mecze sparingowe tego zespołu pozostawiają wiele do życzenia i budzą nutę wątpliwości, ponieważ Arka wygrała zaledwie jeden z poprzednich 5 meczów kontrolnych. Tak naprawdę wszystko zostanie jednak zweryfikowane na ligowych boiskach.

Arkowcy rozpoczną rundę wiosenną od ciężkiego zadania, jakim będzie wyjazdowa rywalizacja z Polonią Warszawa. Beniaminek, ze stolicy teoretycznie nie radzi sobie najlepiej, ponieważ walczy o utrzymanie, jednak jest to drużyna, która przed swoimi kibicami była w stanie postraszyć kilka czołowych zespołów. Na korzyść ekipy przyjezdnej przemawia jednak fakt, że Arka Gdynia to druga najlepsza drużyna w klasyfikacji i meczów wyjazdowych. Lepiej od nich w pierwszej części rozgrywek punktowali jedynie zawodnicy Motoru Lublin.

arka-gdynia-statystyki-zaklady-pilkarskie

Statystyki – Arka Gdynia:

  • Arka Gdynia jest aktualnym liderem rozgrywek.
  • Arka w pierwszej części sezonu wywalczyła 34 punkty.
  • Gdynianie byli drugą najlepszą drużyną w klasyfikacji meczów wyjazdowych.
  • Arka Gdynia straciła przed własną publicznością tylko 6 goli.

Lechia Gdańsk

Piłkarze z drugiej części Trójmiasta plasują się aktualnie na 4. miejscu w tabeli. Lechia Gdańsk przed startem tego sezonu była sporą zagadką dla większości ekspertów od zakładów piłkarskich, a nawet kibiców. Wszystko za sprawą szalonego okienka transferowego, w którym ekipa biało-zielonych dokonała wielu ciekawych ruchów. Nie było jednak wątpliwości, że trener i drużyna będą potrzebowali trochę czasu, aby osiągnąć odpowiedni poziom zgrania. Sam fakt, że Lechia Gdańsk zakończyła rundę jesienną na 4. miejscu w tabeli i ma w dorobku 32 punkty, które dają zaledwie 2 oczka straty do lidera pokazuje, że była to całkiem solidna robota. Gdańszczanie znajdują się obecnie w znakomitej pozycji wyjściowej, aby zaatakować walkę o awans w rundzie wiosennej na podstawie oferty, którą opracowały zakłady piłkarskie.

Lechia w swoim pierwszym meczu zmierzy się przed własną publicznością z Wisłą Płock. W związku z tym, że będą to 2 zespoły, które znajdują się w walce o awans do Ekstraklasy, to może być to kluczowe starcie na koniec rozgrywek. Zakłady bukmacherskie piłka nożna minimalnie wskazują tutaj na ekipę gospodarzy, jednak nie można zapominać, że Wisła Płock to drużyna, która w poprzednim sezonie występowała z Lechią na poziomie Ekstraklasy. Są to więc 2 kluby z wysokimi aspiracjami, co powinno zagwarantować kibicom ciekawe widowisko.

Statystycznie w pierwszej części sezonu Lechia Gdańsk o wiele lepiej radziła sobie w meczach domowych niż na wyjazdach. Na koncie tego zespołu znajduje się 20 wywalczonych punktów w 9 rozegranych meczach przed swoimi kibicami. Dla porównania w delegacjach Lechia wywalczyła zaledwie 12 ligowych w 10 potyczkach. Jeśli więc ekipa biało-zielonych chce realnie włączyć się do walki o utrzymanie, to w rundzie rewanżowej będzie musiała poprawić wyniki osiągane na wyjazdach.

lechia-gdansk-statystyki-meczowe

Statystyki – Lechia Gdańsk:

  • Lechia Gdańsk po pierwszej części sezonu ma na końcu 32 ligowe punkty.
  • Gdańszczanie tracą tylko 2 oczka do lidera.
  • Lechia ma najlepszą defensywę na zapleczu Ekstraklasy.
  • Lechia Gdańsk straciła tylko 4 bramki przed własną publicznością.

Czy podwójny awans jest możliwy?

Jak zawsze przed rozpoczęciem rozgrywek analitycy zakładów bukmacherskich na piłkę nożną opracowali typy długoterminowe. Ze wstępnej oferty wynika, że w gronie drużyn, które mają największe szanse na wywalczenie awansu do Ekstraklasy, są takie ekipy jak właśnie Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, a także Wisła Płock. Oprócz tego nie można zapominać o drużynie GKS-u Tychy, która zanotowała znakomite rezultaty w pierwszej części sezonu, a także o beniaminku z Lublina. Nie będzie jednak kłamstwem, jeśli napiszemy, że analitycy zakładów piłkarskich spodziewają się, że w przyszłym sezonie derby Trójmiasta odbędą się na poziomie Ekstraklasy. Lechia i Arka to drużyny, które obok Wisły Kraków mają największe szanse na wywalczenie przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej, jednak kursy długoterminowe mogą się zmienić szybko po wznowieniu rozgrywek, jeśli któraś z tych drużyn będzie w słabej dyspozycji.

W ofercie zakładów piłkarskich na spotkania z udziałem Arki Gdynia i Lechii Gdańsk znajdziesz wiele propozycji specjalnych. Polecamy, regularnie zaglądać na stronę bukmachera Superbet, na której znajdziesz aktualne wyniki, statystyki, a także wiele cennych informacji dla miłośników sportu, którzy w ostatnich latach coraz chętniej zaglądają na stronę tego bukmachera.

Sprawdź aktualności z Kaszub!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Artykuł partnera. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X – @Mati_N95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *