Minimalizm - Wady i Zalety

Minimalizm – Wady i Zalety

Moda na konkretne trendy nie jest niczym nowym i z tego też względu co sezon stawiamy na nowe rozwiązania w swoim życiu. Jedne są czymś ponadczasowym, a moda na inne szybko przemija. Od kilku lat możemy przykładowo zaobserwować ogromną popularność nurtu, jakim jest minimalizm. Jeśli zastanawiacie się nad wprowadzeniem takiego stylu do swojego życia, to poznajcie jego wady, jak i zalety.

Minimalizm – Co to Jest?

Rozmaite opcje narzucane przez gwiazdy, czy ważne w społeczeństwie osoby są przyjmowane w naszej codzienności na różne sposoby. Jedne stają się rozwiązaniami na długie lata, natomiast inne dosyć szybko znikają z naszego życia. Minimalizm to jeden z nurtów, który skupia się nie tylko na umeblowaniu wnętrz, ale także na stylu życia i kreowaniu naszej codzienności. Takie rozwiązanie ma oczywiście plusy i minusy.

Wiele osób minimalistyczne nurty kojarzy przede wszystkim z ubiorem, czy urządzeniem mieszkania, a jest to coś znacznie więcej. W tym przypadku dużą rolę odgrywa wyzbycie się materializmu i stawianie wyłącznie na te rozwiązania, które są nam do życia najbardziej potrzebne. W ten sposób możemy wyzbyć się wielu niekoniecznie dobrych dla nas nawyków, przemyśleń, czy też wartościowania swoich przedmiotów.

Minimalizm pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości funduszy, które można podwoić, na przykład obstawiając swoje ulubione sportowe starcia. Warto jednak mieć na względzie, na jakiego bukmachera najlepiej postawić. Jeśli wahacie się co do wyboru, buka, gdyż nie chcecie weryfikować się przy pomocy dowodu, to sprawdźcie bukmacher bez pesel. Już teraz dowiedzcie się, gdzie rejestrować się bez dowodu osobistego.

Nurt Minimalizmu – Zalety

Tak jak wspomnieliśmy, nurt, jakim jest minimalizm, ma swoje cechy pozytywne, jak i negatywne. Skupmy się najpierw na jasnej stronie medalu. Bez wątpienia pierwszą kwestią, jaka wpada nam do głowy w tym zakresie, jest rzecz jasna oszczędność. Wyzbywając się zamiłowania do dóbr materialnych, nie wydajemy na rzeczy, których znaczek i marka się dla nas liczą. Stawiamy na pojedyncze produkty dobrej jakości.

Przykładowo, dużo lepszym rozwiązaniem będzie kupienie swetra z wełny, bawełny, czy kaszmiru w wyższej cenie niż kilku modnych oraz drogich opcji wykonanych z poliestru. Wybierając drugą opcję, stawiacie wyłącznie na podążanie za modą, a nie ocieplenie się w zimny dzień. Inną kwestią w tym wypadku jest oczywiście dobrze spełniający swoją funkcję jeden porządny sweter, który będzie wam służył lata.

Świadome kupowanie tyczy się także mebli, czy ozdób, które mają znaleźć się w mieszkaniach. Tutaj należy stawiać wyłącznie na niezbędne opcje, spójny wystrój i stonowane ubarwienie. Nie zapominajcie także o tej samej kwestii w zakresie kompletowania garderoby. Te elementy pozwalają na zaoszczędzenie czasu, braku potrzeby częstego sprzątania, czy też przyczynienia się do ekologicznych działań na co dzień.

Minimalizm – Wady

Skoro opisaliśmy już fakt, że minimalizm doskonale wpływa na nasz umysł, gdyż nie porównujemy się do innych, ale i wiele oszczędzamy, to czas na minusy tego nurtu. Z pewnością należy do nich fakt niemożności urządzenia mieszkania w swoim stylu. Minimalizm gryzie się z wieloma nurtami wnętrzarskimi, więc nie mamy zbyt dużego pola do popisu. Co więcej, nie możemy wyrażać siebie poprzez ubiór, gdyż jest on okrojony.

Stonowane barwy z pewnością nie są dla każdego i nie wszyscy odnajdą się w takim doborze kolorystyki. Wiadomo jednak, że jest to cena zaoszczędzenia pieniędzy, zmiany sposobu myślenia i przyczynieniu się do polepszenia sytuacji natury. Minimalizm jest ograniczeniem, które dla jednych będzie czymś zbawiennym, a dla drugich – klatką. Z tego też względu warto przemyśleć, na jakich warunkach zamierzacie go wprowadzić do swojego życia.

Wiadomo, że każdy z nas ma inny pogląd na takowe rozwiązanie. Zachęcamy do spróbowania tego nurtu i sprawdzenia, czy taka zmiana jest dla was czymś wyzwalającym, czy też wręcz przeciwnie.

Wpis partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *