kobieta trzymająca w rękach smartfon

Jak udekorować etui na smartfona?

Wyrażanie siebie na każdym kroku jest coraz bardziej popularne. Dużo osób odchodzi od bycia nijakim na rzecz bycia indywidualnym w każdym aspekcie życia. A skoro chcemy się wyróżniać na tle masy, dosłownie na każdej płaszczyźnie życia, to także do tego zalicza się dostosowanie swojego etui od telefonu pod siebie. Istnieje wiele sposobów na to, żeby samemu dobrze ozdobić, bądź nawet zrobić etui. Po co kupować drogie akcesoria, skoro wystarczy mieć przy sobie kilka rzeczy, dzięki którym stworzyć spersonalizowaną ochronę na swój telefon? Jak samodzielnie ozdobić etui na telefon?

Jak można ozdobić etui na telefon?

Według wielu osób posiadających smartfony, etui służy jako zabezpieczenie urządzenia. Nie ma co ukrywać, że faktycznie posiadanie etui wiąże się z pewną ochroną i taki zamysł był podczas rozpoczynania ich produkcji. Jednakże w pewnym momencie zaczęły też służyć jako dekoracja telefonu, przez co rozpoczęto sprzedaż case’ów z różnymi wzorami, w wielu kolorach i w różnym stylu, tak aby każdy mógł znaleźć coś, co będzie do niego idealnie pasowało. Jednak istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić na zakupie etui i zrobieniu go samemu, bądź po prostu ozdobieniu, żeby dodać do niego coś swojego.

Żaden ranking nie odpowie na pytanie, które może nurtować – jakie etui byłoby najlepsze?. Jest to kwestia zupełnie indywidualna. Niezależnie od tego, z jakiego materiału posiadasz swoje stare etui, czy to plastik, czy guma, czy skóra – każdemu z nich możesz nadać niepowtarzalny wygląd, którym będziesz mógł wyrazić siebie. Twój case dzięki takiemu zabiegowi będzie wyróżniał się na tle innych i stanie się niepowtarzalny. Niezależnie od tego, jaki sprzęt posiadasz, czy to Huawei Y6, Xiaomi Redmi Note 10, Samsung M12 – etui można ozdobić na wiele sposobów.

Jak samemu ozdobić etui na telefon w zależności od materiału?

Każde etui ozdabia się na inny sposób, a wynika to z tego, że nie każdy materiał, z jakiego zostało ono wytworzone, będzie podatny na te same metody. Warto przedstawić sposoby na ozdobienie, chociaż kilku z możliwych opcji.

Silikonowe etui – jak samodzielnie ozdobić

Nie ma żadnych przeciwwskazań na to, aby silikonowe obudowy również ozdabiać. Bardzo dobrym pomysłem, który można wykorzystać przy tego typu etui są tak zwane tatuaże instant, specjalnie dedykowane do różnych powierzchni. Jest to bardzo łatwa metoda, która nikomu nie powinna przynieść większych trudności. Wystarczy przyłożyć tatuaż na wybrane miejsce, zwilżyć wodą i po wysuszeniu użyć bezbarwnego lakieru, który sprawi, że będzie się on trzymał na obudowie. Innym znanym rozwiązaniem jest użycie kolorowej taśmy klejącej i sprayu. Wystarczy przykleić taśmę w taki sposób, jaki nam odpowiada najbardziej i spryskać całą obudowę. Po tym wystarczy usunąć taśmę i poczekać aż wszystko wyschnie.
Dla osób, które wolą bardziej świecące rozwiązania, dobrą wiadomością jest to, że cekiny również idealnie sprawdzą się w tym tworzywie. Przed nakładaniem błyskotek etui warto przeczyścić alkoholem albo acetonem, aby na pewno dobrze się wszystko trzymało. Potrzebny jest także dobrej jakości płynny klej.

Przezroczyste etui – jak można ozdobić

Jest to najłatwiejszy pokrowiec do ozdobienia i daje bardzo szeroki wybór możliwości. Powłoka jest niezwykle łatwa do czyszczenia, przez co można będzie wiele razy zmieniać wygląd. Dla wielbicieli brokatu będzie on idealną opcją. Wystarczy posiadać tylko dobrej jakości klej i rozsmarować go po powierzchni etui, a następnie obsypać wszystko brokatem. Następnym dobrym pomysłem, który daje możliwość tworzenia wielu wzorów jest użycie lakieru do paznokci. Rynek oferuje tyle kolorów, że ciężko będzie wybrać te odpowiednie. Do zabiegu dekorowania etui lakierami można wykorzystać lakiery hybrydowe lub zwykłe. Hybrydowe dobrze się utwardzą, jeśli posiadasz lampę UV, natomiast zwykłe lakiery same wyschną, tylko że będą mniej wytrzymałe.

Najłatwiejszy sposób, aby nadać oryginalnego wyglądu swojemu telefonowi z przezroczystą obudową, jest wydrukowanie zdjęcia i włożenie go między etui a telefon.

Sposobów na to, jak ozdobić etui na telefon znajdzie się wiele. Wystarczy trochę kreatywności, aby nadać niezwykły wygląd swojemu smartfonowi.

Wpis partnerski etuo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *