Nowa jakość filmowania z powietrza z nowym dronem od DJI

Nowa jakość filmowania z powietrza z nowym dronem od DJI

Filmowanie z drona – najlepszy sprzęt

Dron taki jak DJI Mavic AIR 2s to kamera 5.4K, która jest bardzo ciekawą opcją w przypadku sprzętu ważącego nieco więcej niż pół kilograma. Jeszcze jakiś czas temu zbliżone możliwości miały sprzęty znacznie cięższe, czyli większe drony z sześcioma wirnikami, w których przypadku kontroler był takim niewielkim telewizorem LED noszonym na pasku, czyli w tym przypadku postęp jest i to w dobrą stronę.

[materiał zewnętrzny]

Czy lekkość to wada DJI Mavic AIR 2s?

Dla niektórych lekkość DJI Mavic AIR 2s to znaczny problem, bo te masywniejsze maszyny, które mają sześć wirników, znacznie lepiej radzą sobie z tymi dość mocnymi podmuchami wiatru, ale wielkość i więcej kilogramów to także krótki lot, czyli odchudzanie tych sprzętów ma sens choćby ze względu na to, że mogą dłużej latać i dłużej robić zdjęcia w jakości 20 MP. Ten plus jest bardzo ważnym, choć trzeba też bardziej zwracać uwagę na porywy wiatru i to zwłaszcza jeśli lata się w tym bliskim sąsiedztwie wysokich konstrukcji. Ich wysokość stanowi problem, bo właśnie przy nich wiatr zmienia kierunek i na dokładkę może nawet zacząć nieco wirować. W tym właśnie tkwi spore wyzwanie dla niewielkiego statku powietrznego, który idealnie filmuje i łatwo się go programuje, ale między wysokimi drzewami i budynkami latanie nim to wyzwanie i lepiej nim nie latać w takiej okolicy, wtedy gdy zbyt mocno wieje.

Gdzie kręcono filmy promocyjne DJI Mavic AIR 2s?

Filmy promocyjne drona DJI Mavic AIR 2s kręcono nad pustynią i ponad niezbyt wysokimi budynkami, czyli zazwyczaj w znacznej odległości od najbliższych przeszkód i w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Taki kształt filmów promocyjnych tego konkretnego modelu ma kluczowe znaczenie, bo nawet reklama udowadnia to, że lepiej tym dronem latać, wtedy gdy sprzyjają warunki oświetleniowe.

Wielu powie, że maszyna ta swoje kosztuje i właśnie dlatego nie powinno się ryzykować lotu w słabych warunkach atmosferycznych, czyli wtedy gdy zbyt mocno wieje. Warto też pamiętać o tym, że warunki oświetleniowe dalekie od optymalnych to też utrudnienia, bo ten model ma matrycę CMOS, która jest powszechnie używaną w lustrzankach cyfrowych i co równie istotne jest ona wrażliwą na te świetlne braki, czyli to nie ideał.

Wiele znaczące zalety dla operatora

Jeszcze kilka lat temu typowy operator drona z kamerą kręcącą w jakości 4K musiał się zadowolić masywniejszą opcją z sześcioma wirnikami. Obecnie może się zadowolić nowszym DJI Mavic, który waży niewiele, długo lata na jednym w pełni naładowanym akumulatorze i na dokładkę znacznie ciekawiej filmuje od modeli wyprodukowanych te cztery lata temu. W tym właśnie te kluczowe zalety widzą ludzie latający dronami od lat w celach zarobkowych. Oni chcą na jednym ładowaniu nakręcić więcej filmu i wykonać więcej wybitnie atrakcyjnych ujęć i dlatego lekkość drona w połączeniu z dobrą kamerą to dla nich wyjątkowo ważne zalety.

Równie wiele znaczy też i to, że ten konkretny dron to sprzęt, którego i szybciej i łatwiej się programuje do filmowania, a to ma znaczenie, wtedy gdy kręci się trzy lub cztery filmy promocyjne dziennie.