Transport maszyn – jak wybrać odpowiednią firmę zajmującą się przewozem maszyn rolniczych i budowlanych? 2

Transport maszyn – jak wybrać odpowiednią firmę zajmującą się przewozem maszyn rolniczych i budowlanych?

Jak transportować koparkę lub traktor?

Prowadzisz własną firmę budowlaną bądź na co dzień podejmujesz pracę w rolnictwie i szukasz firmy, która faktycznie będzie w stanie z odpowiednią ostrożnością przewieźć arsenał Twoich maszyn w wybrane miejsce? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję co do wyboru konkretnej pomocy drogowej, zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem.

[materiał zewnętrzny]

Przewóz wózka widłowego, traktora, koparki bądź też każdego innego sprzętu rolniczego/budowlanego odznaczającego się nie tylko dużą masą, ale również specyficzną budową bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych, i z tego też względu warto jest pozostawić tą kwestię profesjonalistom.

Niestety w obecnych czasach liczba samozwańczych ekspertów, którzy zasługują raczej na miano naciągaczy, stale rośnie, dlatego też dziś zdradzimy Ci czym warto jest kierować się przy wyborze firmy zajmującej się transportem maszyn i jak odróżnić fachowców od osób żerujących na niewiedzy swoich klientów. W przygotowaniu artykułu pomogli nam eksperci z gdańskiej pomocy drogowej Jacka Szewczyka (Przewóz wielkogabarytowych sprzętów? Zapytaj o transport maszyn Jacka Szewczyka!).

Transport maszyn – jakie firmy należy omijać szerokim łukiem?

Mimo, że naciągacze stosują liczne praktyki mające za zadanie uwiarygodnić posiadaną przez nich całą gamę kompetencji i w wielu przypadkach decydują się m.in. na sfałszowanie pozwoleń oraz uprawnień (które swoją drogą są dosyć kosztowne), to w rzeczywistości rozpoznanie ich nie jest aż tak trudne jakby mogło się to wydawać.

Niegodne uwagi firmy oferujące transport maszyn nie tylko nie posiadają niezbędnego zaplecza technicznego (w którego skład wchodzi m.in. laweta, przyczepa, wciągarka czy też HDS), ale również pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość oferowanych usług. Jeżeli pracownik rzekomo doświadczonej pomocy drogowej na sam dźwięk Twoich pytań dotyczących wykorzystywanego sprzętu oraz warunków w jakich będą przewożone maszyny zaczyna uciekać wzrokiem, plącze mu się język lub też kwituje wszystko słowami „Niech Pan/Pani się nie martwi, poradzimy sobie”, to lepiej jak najszybciej rozpocznij poszukiwania innej firmy. W ten sposób oszczędzisz sobie nie tylko sporo nikomu niepotrzebnego stresu, ale również ominie Cię niemiła niespodzianka w postaci dodatkowych kosztów, które zmuszony będziesz ponieść na skutek uszkodzenia maszyn podczas ich relokacji.

Profesjonalny transport maszyn – jak rozpoznać ofertę godną uwagi?

Jeśli zależy Ci na w pełni fachowej obsłudze i cenisz sobie wartości takie jak rzetelność, staranność, profesjonalizm, doświadczenie oraz jakość oferowanych usług, to z pewnością przydatne okażą się 4 wskazówki, które przedstawimy poniżej.

Czym powinna charakteryzować się dobra firma posiadająca wśród swoich usług transport maszyn? Oto 4 najważniejsze kryteria. 

 • Imponujące zaplecze techniczne

Jednym z najłatwiejszych sposobów, dzięki którym będziesz w stanie faktycznie ocenić czy dana firma dobra jest wyłącznie na papierze jest rodzaj oraz ilość sprzętu przeznaczonego do transportu maszyn. Zarówno maszyny budowlane, jak i rolnicze odznaczają się dość ciężką wagą i z tego też względu przewożenie ich za pomocą niewłaściwie dobranych pojazdów mogłoby się skończyć najprościej mówiąc katastrofą. Na szczęście większość firm oferujących pomoc drogową jest świadoma tego faktu i z myślą o spełnieniu oczekiwań swoich klientów oraz własnej renomie dbają o to by relokacja maszyn odbywała się jedynie za pomocą specjalnie dedykowanych pojazdów, takich jak chociażby auta z HDS, naczepy niskopodwoziowe, dłużyce, platformy czy też lohr, które posiadają różny udźwig.

A skoro jesteśmy już przy maszynach… warto jest również przyjrzeć ich stanowi – korozja, przetarty materiał oraz prowizorycznie przeprowadzone naprawy mogą niestety doprowadzić do nieoczekiwanej sytuacji na drodze, która będzie zagrażała bezpieczeństwu kierowcy, maszyny, a także innych uczestników ruchu.  

 • Uprawnienia oraz pozwolenia

Wydaje Ci się, że każdy ktokolwiek o tym zamarzy może założyć własna firmę zajmującą się transportem maszyn i nie ma w tym tak naprawdę większej filozofii? Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości proces ten jest znacznie bardziej skomplikowany i nie wystarczy w tym przypadku złożyć wniosku o wydanie licencji do właściwego terytorialnie starosty.

Aby ubiegać się o tego typu licencję, przedsiębiorca musi nie tylko być faktycznym właścicielem każdego z transportujących pojazdów, ale również musi posiadać certyfikat kompetencji, jak i spełnić dużą liczbę dodatkowych warunków, wśród których znajduje się m.in. niekaralność za przestępstwa skarbowe, komunikacyjne, a także ochrony środowiska. Dodatkowo każdy z zatrudnionych w danej firmie pracowników musi posiadać prawo jazdy danej kategorii upoważniającej do kierowania tego typu pojazdami, a przedsiębiorca ubiegający się o licencję musi dodatkowo wykazać się faktem iż posiada dostateczną ilość środków finansowych niezbędnych do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 • Bezpieczeństwo i ochrona

Kolejnym, niezwykle istotnym aspektem, który jednogłośnie przesądza o tym, czy dana firma oferująca usługi transportu maszyn jest godna uwagi (czy też nie) jest fakt jakie środki bezpieczeństwa stosują jej pracownicy przy relokacji urządzeń.

Jeśli firma, której oferta Cię zaciekawiła posiada w swoim arsenale niezbędnych sprzętów platformy wyposażone w siłowniki hydrauliczne, za pomocą których z łatwością można zmienić położenie załadunku w prostej linii, a jej eksperci doskonale wiedzą o tym, że przy ładunku koniecznie jest zabezpieczenie ostrych krawędzi za pomocą rękawów ochronnych, kątownika bądź pasów, to wszystko wskazuje na to, że trafiłeś na dobrych fachowców.

 • Cena usług

Ostatnią kwestią jest cena, którą przyjdzie zapłacić za wykonanie zlecenia. Tutaj akurat niestety nie ma sztywnych zasad, które obowiązują na terenie całego kraju. Z pewnością bez trudu uda Ci się znaleźć zarówno firmę oferującą zaskakująco niską ofertę cenową, jak i takie których poziom cenowy kilkakrotnie przewyższa kwotę proponowaną przez konkurencję.

Cena usługi jaką jest transport maszyn uzależniona jest od następujących czynników:

 • odległości trasy, która ma zostać pokonana;
 • stopnia skomplikowania zlecenia;
 • wielkości oraz masy przewożonych maszyn;
 • rodzaju posiadanego sprzętu przeznaczonego do transportu;
 • wielkości miasta/miejscowości oraz ilości konkurencji;

Jeżeli chodzi o kryterium cenowe, tutaj bardzo dobrą praktyka jest wybór oferty, która ma średni poziom cenowy. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o to, że niepotrzebnie przepłaciłeś bądź też zapłaciłeś za mało i Twoje maszyny nie dojadą na miejsce w jednym kawałku. 

Transport maszyn w Polsce i na terenie Unii Europejskiej? Postaw na firmę cenioną w całym kraju! 

Poszukujesz firmy oferującej pomoc drogową, która na co dzień nie tylko podejmuje współpracę ze stałymi inwestorami, przedsiębiorcami i firmami, ale również osobami prywatnymi? Interesuje Cię przewóz maszyn budowlanych, rolniczych bądź innego ciężkiego sprzętu? Skorzystaj z usług firmy Jacka Szewczyka – pomocy drogowej, która na rynku istnieje już od 2007 roku. Decydując się na skorzystanie z naszych usług możesz mieć pewność, że transport maszyn przebiegnie terminowo i bez zbędnych komplikacji, a odpowiednie zabezpieczenia dodatkowo ułatwią pomyślny przebieg całego procesu. 

Wśród usług Pomocy Drogowej Jacka Szewczyka znajdziesz m.in. transport: 

 • maszyn rolniczych
 • maszyn budowlanych
 • traktorów, siewników, rozrzutników
 • wózków widłowych
 • motocykli, quadów
 • pojazdów zabytkowych, cywilnych oraz wojskowych
 • łodzi motorowych
 • jachtów

Na tle licznie dostępnej konkurencji wyróżnia nas jakość, doświadczenie, nowoczesne zaplecze maszynowe, a także terminowość. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą usług dostępną na naszej stronie internetowej  https://pomocdrogowagdansk.pl/transport-maszyn/. 

 

Pomoc Drogowa Jacek Szewczyk
ul. Lipowa 9
80-126 Gdańsk

Telefon: 728-159-565