Materac twardy dla osób cięższych

Materac twardy dla osób cięższych

Dobranie odpowiedniej twardości materaca gwarantuje komfortowy sen

Materace ze sklepu Sweetsen.pl występują w czterech stopniach twardości.

Wyróżniamy wśród nich materac miękki, materac średnio twardy, materac twardy oraz materac bardzo twardy. Każdej z tych twardości przypisano konkretny przedział wagowy. Dla tych pierwszych przewidywana jest waga nie przekraczająca 60 kg, materac średnio twardy polecamy dla wagi w przedział 60-100 kg, twardy – ważącym więcej jak 100 kg a ten najtwardszy tym, których waga przekracza 120 kg. Dobranie odpowiedniej twardości materaca gwarantuje komfortowy sen. Tym sposobem unikniemy napięciowego bólu mięśni na zbyt twardej powierzchni oraz wyginania kręgosłupa w pałąk na zbyt miękkiej. Zastanówmy się jednak z czego wykonany jest materac twardy i kto będzie się na nim komfortowo czuć.

Materac twardy wykonany jest z warstwy kokosowej. Materac z trawą morską również zaliczymy do tej kategorii. To do klienta należy decyzja, na który surowiec się zdecyduje. Materac kokosowy posiada brązową, sztywną warstwę utwardzającą materac. Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są prasowane i lateksowane. Dzięki dużej zawartości soli mineralnych w łupinie orzecha, materac twardy zyskuje właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Nie gromadzi się w nim pleśń i chorobotwórcze drobnoustroje. Materac twardy wykonany z kokosa jak i ten z trawy morskiej mają właściwości higroskopijne. Są odporne na wilgoć, pochłaniają jej nadmiar i szybko odparowują do otoczenia. Zwiększa to komfort użytkowania materaca przez osoby cierpiące z powodu nadpotliwości. Zobacz i kup materace twarde na https://sweetsen.pl/Twarde-c146

Materac twardy wykonany z trawy morskiej cieszy się równie dużym zainteresowaniem. Trawa morska to kilka różnych gatunków alg, rosnących przy nadmorskich wybrzeżach. Trawa morska zawiera jod, cenny pierwiastek niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy. W śladowych ilościach trafia on również do materaca i stopniowo się ulatniając wpływa korzystnie na wypoczynek alergików.

Materac twardy jest chętnie wybierany przez osoby cierpiące na bóle kręgosłupa.