Od fundamentów po aranżację wnętrza - jak wybrać ekipę do budowy domu

Od fundamentów po aranżację wnętrza – jak wybrać ekipę do budowy domu

Ekipa remontowa z Trójmiasta – od budowy domu po aranżacje wnętrz i zakładanie ogrodu

Budowa domów to zadanie dla prawdziwych fachowców. Doskonale wie o tym ten, kto choć raz w życiu brał udział w tak ogromnym przedsięwzięciu. Tutaj nie ma miejsca na błędy i niedociągnięcia, gdyż po pierwsze jest to ogromna inwestycja, po drugie zaś od jakości jej wykonania zależy również bezpieczeństwo przyszłych domowników. Czym powinna cechować się firma budowlana i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

[materiał sponsorowany]

Przede wszystkim doświadczenie

Koszty wybudowania nowego domu bywają bardzo duże, zatem nic dziwnego, że chcemy je choćby minimalnie zredukować. Często decydujemy się na podpisanie umowy w ekipą budowlaną, która nieco taniej wybuduje nasz dom. Tymczasem taka oszczędność może nas w przyszłości słono kosztować. Firm budowlanych działa na rynku sporo, jednak popyt na ich usług też jest bardzo duży. Dobre firmy nie muszą się reklamować poprzez zaniżanie cen usług, natomiast te z mniejszym doświadczeniem i nieco gorszą renomą przyjęły taką praktykę. Ma to za zadanie zwabić klienta, jednak cena nie powinna być głównym aspektem, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze osób, które będą budować nasz dom. Przede wszystkim firma budowlana powinna cechować się doświadczeniem i długotrwałym świadczeniem usług na rynku budowlano-remontowym. Dobrze jest zapytać wśród rodziny i znajomych, czy nie mają doświadczenia przy budowie domów i czy nie mogliby polecić kogoś, kto profesjonalnie wykonuje swoją pracę. Opinie na temat ekip budowlanych można także znaleźć w internecie, co może być bardzo pomocne na etapie poszukiwań.

O czym warto pamiętać?

Dobrzy fachowcy są nam w stanie doradzić w wielu kwestiach w kontekście takim jak budowa domów. Najlepiej jednak wybierać takie firmy, które mają siedzibę niedaleko miejsca budowy. Chodzi tu przede wszystkim o możliwości dojazdowe. Ekipa budowlana zwykle zbiera się przed siedzibą firmy i wspólnie dojeżdża do miejsca docelowego. O ile w przypadku jazdy trwającej godzinę nie ma większego problemu, o tyle w przypadku większej ilości czasu potrzebnego na dojazd może ulec skróceniu czas pracy budowlańców. Dodatkowo będziemy musieli pokryć koszty dojazdu, co w perspektywie kilku miesięcy trwania budowy znacznie zwiększy nasze zobowiązanie. Planując budowę nie można również zapomnieć o uzgodnieniu, w jakim zakresie specjaliści od budowy domów mają nam pomóc w realizacji naszej inwestycji. Będziemy potrzebowali specjalistów od postawienia fundamentów i pozostawienia domu w stanie surowym zamkniętym, ale również elektryków, specjalistów od kanalizacji czy choćby fachowców osadzających drzwi w domu. Pytanie, czy chcemy, aby każdą czynność wykonywał ktoś inny, czy lepiej zlecić to zadanie jednej ekipie budowlanej? Odpowiedź uzależniona jest tylko od nas, jednak zanim podpiszemy umowę warto sprawdzić, co dokładnie oferuje konkretna firma.

Wybór ekipy budowlanej jest bardzo trudny, gdyż trzeba przy tym zwrócić uwagę na wiele aspektów. Zanim sfinalizujemy umowę, dobrze jest dokładnie przemyśleć nasz wybór, bowiem od dobrych fachowców zależy jakość wykonanej pracy, a zatem i wygląd oraz bezpieczeństwo naszego przyszłego domu. 

Artykuł powstał we współpracy z Flize-Gres.