Jakie wiosła do deski wybrać, aby uzyskać maksimum skuteczności?

Jakie wiosła do deski wybrać, aby uzyskać maksimum skuteczności?

Co to jest deska SUP i jak dobrać do niej wiosło?

Początek z nowymi pasjami jest zawsze usiany niepokojami dla nowicjusza. Pierwszy dylemat jaki musi ujarzmić jest wybór odpowiedniej deski. Zaraz po tym warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego wiosła do deski sup.

Wiosło do deski SUP – jak wybrać idealne?

Wybranie deski i wioseł do deski SUP to początek nowego hobby. Wybór idealnego sprzętu zajmie nam trochę czasu. Dlatego też trzeba się zastanowić jakie opcje nam najbardziej pasują. Ogranicza nas tylko fantazja, budżet i nasza kondycja.

Wiosło do deski SUP można rozłożyć. Wyróżniamy jednoczęściowe, dwuczęściowe i trzyczęściowe. Jednoczęściowe idealnie sprawdzą się dla osób, które mieszkają bezpośrednio nad wodą lub w jej pobliżu. Dodatkowo takie wiosła można spotkać najczęściej w stacjonarnych i sezonowych wypożyczalnia.

Dwuczęściowe i trzyczęściowe idealnie sprawdzą się dla osób, które cenią sobie komfort w trakcie przenoszenia swojego sprzętu. Wiosło dwuczęściowe do deski można łatwo przypiąć w specjalnymi pasami. zaś trzyczęściowe świetnie sprawdzą się podczas transportowania na większych odległościach.

Wielkość wioseł do deski SUP

Kolejną kwestią jaką musimy przemyśleć podczas kupna wioseł jest wielkość pióra. Mniejsze pióra będą wymagały użycia większej siły. Im większe pióro tym mniej wysiłku będziemy wkładać w naszą aktywność na desce. Deska i wiosło powinny stanowić zgrany duet oraz pomagać nam coraz lepsze wyniki.

Mniejsze pióra sprawdzą się w takich aktywnościach jak spokojne wycieczki czy swobodny dryf z lekkimi falami. Większe zaś świetnie będą działać w bardziej dynamicznych warunkach. Takie wiosła do deski SUP sprawdzą się dla osób, które lubią szaleństwo wśród morskich fal.

Długość wiosła do deski SUP jest wybór odpowiedniej długości wioseł. Dobrze jest dodać do naszego wzrostu około 30 centymetrów przy wyborze odpowiedniego wiosła do deski SUP. Pozwoli to na uzyskanie idealnego wyważenia sprzętu względem nas samych. Przekładać się to będzie przede wszystkim na komfort wiosłowania.

Czy SUP jest dla każdego?

Jak najbardziej! Jest to nowa forma rozrywki podpatrzona od miejscowych na Hawajach. Przerodziła się ona w sport dostępny dla każdego. Wiosło do deski SUP jest tak skonstruowane, że ręce przy odpowiednim dopasowaniu sprzętu, nie będą męczyć się. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się nowymi możliwościami.

Aż żal nie skorzystać z tego sportu jeśli jesteśmy np. w ciepłych krajach. Idealne ukształtowany akwen wodny to taki, gdzie swobodnie będziesz mógł zanurzyć wiosło do deski SUP na prawie całą głębokość. Są na tyle lekkie, że nie utoną, a będą unosić się na powierzchni wody. Lato to idealna pora na próbowanie nowości. A taką nowością jest wybór wioseł do deski SUP!