Co zabrać na wycieczkę rowerową?

Co zabrać na wycieczkę rowerową?

Dobre wyposażenie na wycieczce rowerowej to podstawa!

Kończy się zima i już niedługo nadejdzie sezon rowerowy. To najlepszy czas na to, by zaplanować trasy rodzinnych wycieczek po Kaszubach. Czy może być coś przyjemniejszego niż wspólna przejażdżka rowerowa w otoczeniu malowniczej przyrody? Z pewnością nie. Dla wszystkich, którzy nie mogą doczekać się wiosny, przygotowaliśmy krótkie zestawienie przedmiotów niezbędnych na wycieczce rowerowej. Koniecznie je przeczytaj – jeszcze zdążysz przygotować się do sezonu!

1. Kamizelka odblaskowa i/lub odblaski

Wycieczki rowerowe na Kaszubach zwykle odbywają się poza terenem zabudowanym. Oznacza to, że wszyscy rowerzyści poruszający się po zmroku muszą być wyposażeni w odblaski. Najlepiej widoczne będą kamizelki odblaskowe, które warto nosić również w dzień. Kupicie je w najbliższym markecie, a ich koszt z pewnością nie obciąży portfela. Kamizelki są lekkie i wygodne, a do tego znacznie poprawiają bezpieczeństwo. Warto nosić je zarówno w dzień, jak i w nocy,

2. Woda

Na wycieczkę rowerową zawsze warto wziąć zapas wody. Jej ilość warto dostosować do długości trasy oraz tego, czy znajdą się na niej sklepy, w których będzie można uzupełnić zapasy. Wodę najłatwiej wlać do wygodnego bidonu. Jeśli planujecie długą trasę, warto wyposażyć się w dwie litrowe butelki – jedną z wodą i drugą z napojem izotonicznym.

3. Wysokokaloryczne przekąski

Prowiant najłatwiej ograniczyć do drobnych przekąsek, które dadzą szybki zastrzyk energii. W plecaku rowerzysty powinien znaleźć się baton lub czekolada. Jeśli jedziecie całą rodziną, weźcie też ze sobą owoce i kanapki – Kaszubska przyroda aż prosi się o to, by podziwiać ją w czasie pikniku.

4. Apteczka

Na wycieczkę nie musicie zabierać wiele. Trzeba jednak przygotować się na niespodziewane wypadki. Z pewnością warto wziąć ze sobą coś do odkażania drobnych zranień, plaster z opatrunkiem i tabletki od bólu głowy.

5. Nakrycia głowy, bluza z długim rękawem/kurtka

Pogoda bywa kapryśna, dlatego na wycieczkę po Kaszubach weźcie ze sobą dodatkowe ubrania. Długa bluza lub kurtka zabezpieczą ciało przed zimnem i wiatrem. Na rower warto wziąć także czapkę albo kapelusz, który uchroni organizm przed udarem słonecznym, a do tego osłoni przed deszczem. W sklepach rowerowych znajdziecie także inną przydatną odzież – http://www.markowerowery.pl/odziez-76

6. Pompka rowerowa i zapasowa dętka

Każdy może złapać gumę. Prowadzenie roweru z przebitą oponą przez kilka kilometrów z pewnością nie jest przyjemne. Bądź gotowy na taką sytuację i wrzuć do plecaka zapasową dętkę. Jej zmiana to tylko kilka minut, które mogą uratować wyjazd.

7. Zestaw podstawowych narzędzi

W plecaku rowerzysty powinno znaleźć się także kilka podstawowych kluczy, które pozwolą na założenie łańcucha i przeprowadzanie prostych napraw. Najlepiej zaopatrzyć się w rowerowy klucz wielofunkcyjny, który przyda się w kryzysowej sytuacji.

8. Smartfon

To banalna porada, jednak smartfon na wycieczce rowerowej jest naprawdę potrzebny. Przede wszystkim można wezwać z niego pomoc, gdyby doszło do wypadku lub awarii. Ponadto dzięki niemu można łatwo posiłkować się nawigacją – na Kaszubach nie powinno być problemów z dostępem do Internetu.

Opracowanie – Sklep Rowerowy markowerowery.pl