Elektroterapia jako domowy sposób na rehabilitacj

Elektroterapia jako domowy sposób na rehabilitację

Elektrostymulacja mięśni. Co to jest?

Domowe zabiegi rehabilitacyjne cieszą się dużym powodzeniem. Dla pacjenta oznaczają wygodę, ponieważ może z nich korzystać w dowolnym momencie, bez konieczności jeżdżenia do rehabilitanta. Elektrostymulator mięśni jest uważany za doskonałą ulgę w wielu dolegliwościach. W czym jest najbardziej pomocny?

W domu i gabinecie

Nowoczesne urządzenia do elektrostymulacji zyskały status medycznych. Dlatego ich stosowanie w warunkach domowych w niczym nie odbiega od aparatów, stosowanych w profesjonalnych gabinetach. Elektrostymulacja polega na stosowaniu prądów o niewielkim natężeniu. Są bardzo podobne do tych, jakie generuje organizm ludzki. Elektrostymulator mięśni w bardzo nieinwazyjny sposób łagodzi bóle o różnej etiologii. Poprawia ogólną ruchomość, rozluźnia mięśnie. Działa niezależnie od tego, ile lat ma pacjent, który poddaje się zabiegowi. Aparat, który stymuluje metodą TENS, dodatkowo zapewnia pacjentowi odpowiednią dawkę endorfin.

Uzupełnienie treningów

Rehabilitacja odbywa się na wiele sposobów. Poza treningami fizycznymi, dostosowanymi do możliwości pacjenta, specjaliści chętnie sięgają również po elektrostymulator mięśni. Jest doskonałym uzupełnieniem konwencjonalnej terapii, ponieważ nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych. Pomaga w przypadku napięcia mięśniowego, zapobiega zanikom mięśniowym w przypadku okresowego unieruchomienia. Dzięki sukcesywnym treningom można przywrócić właściwe krążenie, zmniejszyć obrzęki. Domowe urządzenia mają kilka trybów działania i intensywności pracy. Wystarczy je ustawić do indywidualnych preferencji.

Stymulator TENS

Wielość urządzeń, działających w oparciu o elektrostymulację, może dezorientować. Z tego powodu warto przyjrzeć się tym, które istnieją na rynku już jakiś czas i cieszą się zasłużoną renomą. Należy do nich Elektrostymulator mięśni TENS Circulation Promoter. Urządzenie jest znane wśród osób, uprawiających sport wyczynowo. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby stosować go również amatorsko. Specjalne, samoprzylepne elektrody utrzymują urządzenie na wybranej części ciała. Circulation Prompter nie tylko wspomaga rehabilitację. Ma pozytywną ocenę również w przypadku problemów z neuropatią cukrzycową, fibromialgią, rwą kulszową, zapaleniem rozcięgna podeszwowego i innymi dolegliwościami.

Przezskórna stymulacja nerwów świetnie sprawdza się także u osób całkowicie zdrowych. Takich, które po całym dniu pracy i innych obowiązków, szukają ukojenia i odpoczynku.