Kredyt dla zadłużonych - czy możliwe jest jego uzyskanie?

Kredyt dla zadłużonych – czy możliwe jest jego uzyskanie?

Mam długi? Skąd wziąć kredyt?

Udzielenie kredytu zadłużonej osobie jest jak najbardziej możliwe. Do wyboru mamy nawet kilka opcji. Można na przykład ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w banku lub spróbować znaleźć firmę pożyczkową o bardziej liberalnym podejściu do kwestii zdolności kredytowej.

Kredyt dla zadłużonych - czy możliwe jest jego uzyskanie?
Źródło: Brand.ceo

Od tego, co będzie dla nas lepsze, zależy nasza indywidualna sytuacja. Trudne kredyty dla zadłużonych mogą okazać się nie takie trudne, jeśli poznamy się w temacie.

Co bierze się pod uwagę podczas udzielania kredytu?

Aby uzyskać trudne kredyty dla zadłużonych w banku, należy przede wszystkim zadbać o zdolność kredytową. To na jej podstawie instytucja podejmuje decyzję, czy udzielenie nam kredytu jest dla niej wystarczająco bezpieczną inwestycją. Zdolność kredytową wylicza się na podstawie dochodów i wydatków, jakie mamy w przeciągu miesiąca. Duże znaczenie ma także rodzaj zatrudnienia – o wiele prościej otrzymać kredyt, jeśli mamy umowę o pracę na dłuższy okres czasu lub czas nieokreślony. Wskazuje to na stabilność dochodów i niskie zagrożenie ewentualną niewypłacalnością.

Kolejną sprawą są oczywiście stałe wydatki. Jeśli przewyższają one kwotę naszych dochodów, trudno będzie nam otrzymać kredyt w banku. Wydatki stałe to między innymi opłaty za mieszkanie, takie jak czynsz i rachunki za media, a także raty innych pożyczek czy kredytów zaciągniętych wcześniej.

Co daje kredyt konsolidacyjny?

Trudne kredyty dla zadłużonych są możliwe do zaciągnięcia w banku. Kiedy naszym głównym problemem jest nagromadzenie się rat, korzystny będzie kredyt konsolidacyjny. Taki kredyt pomaga w poradzeniu sobie m.in. z dużą ilością mniejszych pożyczek. Są one wtedy łączone w jeden większy kredyt, co ma wiele zalet. Między innymi zmniejszają się koszty obsługi długów, wydłuża się całościowy czas na spłatę, a wysokość rat jest dostosowywana do możliwości finansowych dłużnika. Dużym plusem jest również to, że po konsolidacji długów cały proces spłaty jest zdecydowanie uproszczony. Znika wtedy konieczność zapamiętywania różnych dat płatności, wysokości rat oraz rachunków bankowych. Mamy jeden kredyt i jedną ratę.

Pożyczki od instytucji pozabankowych

Jeśli nasza zdolność kredytowa jest bardzo niska, czy też nawet można powiedzieć, że nie istnieje, na ratunek przychodzą nam pożyczki od instytucji z sektora pozabankowego. Jest wiele różnych firm, które zajmują się pożyczaniem małych kwot na krótki okres czasu. Zazwyczaj takie pożyczki nie przekraczają wysokości dwudziestu pięciu tysięcy złotych.

Mogą one zostać wzięte na przeróżne cele, a jednym z nich może być właśnie spłata swoich zadłużeń w innych miejscach. Jeśli więc mamy sporo długów mniejszej wartości, taka pożyczka może nam umożliwić natychmiastową spłatę całości.

Jednak trzeba być świadomym, że liberalne podejście do kwestii zdolności kredytowej ma swoją cenę. Z reguły pożyczki, które nie wymagają przedstawiania całej dokumentacji finansowej, są udzielane na większy niż zwykle procent, a raty potrafią być wyższe ze względu na krótszy czas na spłatę całości. Takie trudne kredyty dla zadłużonych w niektórych placówkach przyznawane są jednak każdemu, więc czasem są jedyną możliwą opcją, aby „odkopać się” z długów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Ambulatorium Kredytowe