Polar –materiał dla praktycznych

Polar –materiał dla praktycznych

Polar to idealny wybór dla każdego, kto preferuje praktyczny styl ubierania się i ceni sobie komfort

Ciepły, a przez to idealnie sprawdzający się w roli tkaniny na typowo zimową odzież. Znany od wielu lat, więc powszechnie dostępny. Uniwersalny w zastosowaniu, co przekłada się na jego atrakcyjną cenę. Polar – bo o niego tu chodzi – to rewelacyjny materiał dla wszystkich ceniących komfort.

[materiał sponsorowany]

Kiedy powstał?

Wynalezienie polaru datuje się na rok 1979, a za jego „odkrywcę” uznaje się amerykańską markę Malden Mills. Zanim na dobre utrwaliła się nazwa „polar”, która jest dziś pospolicie używana, wspomniana powyżej firma posługiwała się pojęciem „polartec”. W chwili, gdy omawiany materiał wypuszczony został na rynek nie spodziewano się, że zostanie on aż tak dobrze przyjęty przez konsumentów. Patrząc na historię polaru z perspektywy czasu, śmiało można rzec, iż był to wówczas moment przełomowy w dziedzinie rozlegle rozumianego wytwórstwa odzieży, w tym w szczególności sportowej. Nie trzeba było długo czekać na to, aby polar zdobył uznanie również osób niezwiązanych profesjonalnie z aktywnością fizyczną. Charakteryzowany materiał przypadł bowiem do gustu w głównej mierze zwolennikom praktycznego stylu ubierania się. Wraz z pojawieniem się polartecu, przeciętny Kowalski, który poszukiwał komfortowej bluzy świetnie nadającej się do noszenia na co dzień, czy wygodnej pary spodni w jakich czułby się swobodnie, spędzając czas w domowym zaciszu, wreszcie odnalazł prawdziwy hit znakomicie spełniający jego wszelkie potrzeby i wymogi. Polartec był nie tylko stosunkowo niedrogim materiałem, ale i miękkim oraz nie wywołującym reakcji alergicznych skóry, pozwalającym ciału oddychać, nie krępującym ruchów i miłym w dotyku. Zamiłowanie konsumentów do polaru pozostało do dziś dnia, czego potwierdzeniem są sklepy bogato zaopatrzone w ten rodzaj materiału. Przykładem jednego z nich okazuje się chociażby internetowy serwis TkaninyDarpol, gdzie można za okazyjne stawki nabyć rozmaite odmiany polaru, dostępne w wielorakich odcieniach kolorystycznych, w wersji gładkiej, jako plusz, w opcji wzorzystej i jednobarwnej.

Jak powstał?

Polar wkroczył na rynek materiałowy kilka dekad temu, od razu wyróżniając się na tle wielu innych modnych wtedy tkanin przede wszystkim szeregiem przypisywanych mu właściwości. To, za co zdecydowanie polartec należy pochwalić, to jego wysoka hydrofobowość. Jest to materiał odznaczający się doskonałą izolacją cieplną, co przekłada się na dobrą termoizolacyjność polaru – jak wskazują eksperci od materiałów – nawet dużo lepszą niż wełna. Dzięki paroprzepuszczalności, polar umożliwia odparowanie potu, co korzystnie wpływa na kondycję skóry noszącego ubrania zrobione z tego typu tkaniny. Ogromne zainteresowanie polarem sprawiło, że materiał ten występuje obecnie w rozlicznych odmianach, które przeważnie różnią się gramaturą.