Kredyt hipoteczny dla cudzoziemca

Kredyt hipoteczny dla cudzoziemca

Czu cudzoziemiec może w Polsce uzyskać kredyt?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie trzeba posiadać obywatelstwa danego kraju, by na jego terenie zaciągać kredyty. I nie dotyczy to wyłącznie kredytów gotówkowych na dowolny cel czy zawiązania umowy o spłatę ratalną np. w sklepie z RTV i AGD, ale również tych największych zobowiązań jak kredyt hipoteczny. Co prawda udzielenie kredytu obcokrajowcowi to nieco więcej formalności, ale kredyt hipoteczny dla cudzoziemca nie jest rzeczą niemożliwą.

[materiał sponsorowany]

Kredyt hipoteczny dla cudzoziemca
Źródło: materiały nadesłane

Kredyt hipoteczny udzielany obcokrajowcom nie jest jakąś wyjątkową usługą bankową. Każdy mieszkający w Polsce obywatel kraju członkowskiego Unii Europejskiej może się o niego starać, jeśli mieszka w Polce dłużej niż pół roku, jednak nie każdy bank od razu takiego kredytu udzieli.

Czego będzie wymagał bank od obcokrajowca?

Poza dokumentami jakie standardowo wymagana są od osób pragnących zaciągnąć kredyt hipoteczny, od obcokrajowca banki mogą wymagać m.in.:

  • Numeru PESEL
  • Zaświadczenia o zameldowaniu lub karty pobytu potwierdzającej adres zameldowania
  • Statusu polskiego rezydenta
  • Zezwolenia na pobyt stały
  • Karty pobytu obywatela UE
  • Zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu obywatela UE

Obywatel Unii Europejskiej

Najłatwiejszą drogę do kredytu hipotecznego będzie miał w Polsce obywatel kraju członkowskiego UE. Jeśli posiada zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego w UE, czyli nieprzerwanie mieszka w naszym kraju od 5 lat i ma stabilne, możliwe do udokumentowania źródło dochodu, otworem stoją przed nim różne banki. W takim wypadku większość banków potraktuje zagranicznego klienta nie gorzej niż Polaka. Przy odpowiednio wysokim wkładzie własnym i umowie o pracę – nie powinno być żadnych problemów. To, o co obcokrajowiec musi się postarać to udokumentowanie dochodów w języku polskim, nawet jeśli więc jest zatrudniony przez zagraniczną korporację, powinien posiadać pełen pakiet polskojęzycznych dokumentów.

Obywatel spoza Unii Europejskiej

Jeśli chodzi natomiast o obywatela Ukrainy lub jakiegokolwiek innego kraju spoza wspólnoty, banki mogę różnić się w wymaganiach, ale i tak szanse na kredyt hipoteczny są spore. To, co na pewno będzie wymagane od obywateli Ukrainy to pozwolenie na zakup nieruchomości. W przypadku obywateli spoza Unii może być potrzebne zezwolenie z MSWiA dotyczące zgody na transakcję nabycia samodzielnego lokalu mieszkaniowego lub garażu.

Jak sprawdzić które banki czego wymagają przy kredycie hipotecznym dla obcokrajowców? Oczywiście porównując ofertę banków za pomocą zestawień, jakie prezentowane są na stronach jak https://ocenbank.pl. Tam można w szybki sposób skonfrontować oferty i wybrać najatrakcyjniejszą.

Dalej: https://www.miastokobiet.pl/pozyczki-gotowkowe-online-co-musisz-o-nich-wiedziec/
https://4lomza.pl/index.php?wiad=48419