Jak dobrać oprawki korekcyjne przez internet - 4 zasady

Jak dobrać oprawki korekcyjne przez internet – 4 zasady

W internecie można znaleźć oprawki w dosłownie każdym wzorze, kolorze i rozmiarze

Wybieranie okularów przez internet nie jest łatwym zdaniem. Nie możemy przymierzyć czy dotknąć oprawek i sprawdzić jak wyglądają na twarzy oraz, czy są wytrzymałe. Jednak kupowanie przez internet ma wiele plusów. Przede wszystkim cena nie jest tak wygórowana, jak w sklepach stacjonarnych. Asortyment jest znacznie większy, można znaleźć oprawki w dosłownie każdym wzorze, kolorze i rozmiarze. Sprawdź czym się kierować przy wyborze okularów, gdy zamawiasz je przez internet.

[materiał sponsorowany]

Jak dobrać oprawki korekcyjne przez internet - 4 zasady
Źródło: soczewki24.pl

Kieruj się jakością

Obawą, która zawsze towarzyszy zakupom przez internet jest strach przed tym, że zakup nie będzie wart swojej ceny. To, że nie możemy empirycznie sprawdzić jakości produktu, dotykając go, nie jest problemem nie do przezwyciężenia. W takiej sytuacji warto postawić na sprawdzone marki. Jedną z nich jest RayBan – światowa potęga w branży okularów. Stawiając na tę firmę, z prawie stuletnim doświadczeniem w produkcji oprawek wiesz, że zamówiony produkt będzie najwyższej jakości. Ma to jeszcze inne efekty uboczne w postaci stania się posiadaczem naprawdę stylowych i modnych oprawek.

Znaj swoje wymiary

Absolutnie najważniejsza rzecz to poznanie podstawowych wymiarów twojej głowy. Nie wahaj się i poproś bliską osobę o zmierzenie szerokości twarzy w okolicach oczu i ich rozstawu. Przy każdym modelu oprawek powinien widnieć szczegółowy opis ich wymiarów. Nie każda para jest możliwa do zamówienia w innym rozmiarze. Warto o tym pamiętać, aby nie dokonywać pochopnych zakupów. Ta zasada ma również zastosowanie do całości twojej twarzy. Im mniejszą, bardziej okrągłą masz buzię, tym mniejsze i bardziej delikatne powinny być twoje oprawki. Kolor ma też tu duże znaczenie. Do wąskiej i szczupłej twarzy nie pasują kolorowe i duże oprawki.

Postaw na swój styl

Oprawki, zwłaszcza te, które będziesz nosić codziennie, nie powinny być kwestią przypadku. Nie warto też eksperymentować w doborze. Warto postawić na proste i sprawdzone kształty i wzory. Oprawki powinny pasować do wszystkiego, co nosisz na co dzień. Jeśli twój styl ubierania jest zwariowany – wybierz ciekawe i kolorowe soczewki, w przeciwnym razie postaw na stonowane kolory, które nie będą zwracały na siebie uwagę i wprawiały cię w zakłopotanie. Zwłaszcza jeśli to twoje pierwsze soczewki, pojawia się dyskomfort związany z obawą o reakcję otoczenia i to jak wyglądamy. Nie dodawaj sobie dodatkowego stresu. Komfort przede wszystkim.

Pamiętaj, że możesz zwrócić zakup

Jeśli zamówione oprawki w jakiś sposób nie spełniają twoich oczekiwań, zawsze możesz je odesłać. Każdy szanujący się sklep internetowy daje swoim klientom taką możliwość. Pamiętaj, aby zawsze zwrócić produkt uszkodzony i niezgadzający się ze złożonym zamówieniem. Nie obawiaj się również o odesłanie okularów, które są za duże lub za małe. Jeśli nie ma możliwości odesłania produktu nieuszkodzonego, jednak zamówienie nie pasuje ci z jakiś powodów, spróbuj sprzedać produkt samodzielnie, lub oddać do jakiegoś stacjonarnego sklepu gdzie może uda się dopasować nietrafiony zakup.

Zamawianie produktów przez internet nie musi być kojarzone z ryzykiem. Dzięki temu, że postawisz na sprawdzone marki i proste wzory, unikniesz wielu nieprzyjemnych niespodzianek. Stosuj powyższe zasady, zwłaszcza gdy to twoje pierwsze oprawki. Gdy nabierzesz wprawy i oswoisz się z noszeniem okularów, możesz eksperymentować.