Jak zostać taksówkarzem?

Jak zostać taksówkarzem?

Sprawdź, czy spełniasz wymagania formalne. Jak przygotować auto do roli taksówki? Co Eko Taxi proponuje tym, którzy nie mają samochodu?

Jak zostać taksówkarzem? Jakie cechy powinien posiadać kierowca taxi? Czy można wykonywać ten zawód bez licencji? Jeżeli myślisz o podjęciu pracy jako taksówkarz, poniższy artykuł jest dla Ciebie! Odpowiadamy na wszelkie pytania nurtujące przyszłych kierowców taxi i omawiamy, jak krok po kroku zostać taksówkarzem.

[materiał sponsorowany]

Jak zostać taksówkarzem?
Źródło: wroclaw.ekotaxi.pl

Jak zostać taksówkarzem z własnym samochodem lub bez? Zobacz, jak wygląda cały proces krok po kroku!

Jak zostać taksówkarzem w Eko Taxi? W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy spełniamy wymienione wyżej wymagania formalne i dostarczyć niezbędne oświadczenie do biura korporacji. Kolejne kroki zależą od tego, czy posiadamy własny samochód, czy nie. Zobacz, jak przygotować auto do roli taksówki i co Eko Taxi proponuje kandydatom, którzy nie mają swojego samochodu.

Instrukcja krok po kroku

Jeżeli nasze auto jest w dobrym stanie wizualnym oraz posiada sprawną klimatyzację, jak najbardziej możemy nim jeździć, świadcząc usługi przewozowe pod marką Eko Taxi Wrocław. Samochód musi być oczywiście odpowiednio przystosowany do pracy. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych podpowiedzi.

1. Zamontowanie w samochodzie kasy fiskalnej oraz taksometru.

2. Odebranie legalizacji taksometru z Urzędu Miar i Wag.

3. Odpowiednie oznaczenie samochodu firmowymi emblematami Eko Taxi, numerami telefonów na centralę, numerem miejskim oraz numerem wywoławczym. W tym celu umawiamy się z kandydatem na oklejenie jego auta trwałymi naklejkami w dogodnym dla wszystkich terminie.

4. Zamontowanie lampy taxi, czyli tak zwanego koguta oraz iluminatora – świecącego napisu “EKO TAXI”, który informuje klientów, czy taksówka jest wolna. Eko Taxi zapewnia swoim pracownikom wszystkie te elementy.

5. Wykonanie przeglądu auta na stacji diagnostycznej.

6. Odebranie z Urzędu Miasta adnotacji “taxi” do dowodu rejestracyjnego samochodu.

7. Złożenie przez Eko Taxi wniosku o wyrobienie licencji taxi dla naszego pojazdu.

8. Odebranie licencji – czas oczekiwania może wynosić do 1 miesiąca.

9. Wyrobienie naklejki z numerem miejskim licencji i umieszczenie jej na samochodzie.

10. Przejście wewnętrznego szkolenia i rozpoczęcie kariery taksówkarza w Eko Taxi!

Jak zostać taksówkarzem bez własnego samochodu?

Marzy Ci się praca na taksówce, spełniasz wszystkie wymogi formalne, ale nie masz własnego auta? Żaden problem! W Eko Taxi możesz jeździć samochodem służbowym, który jest już odpowiednio oklejony i gotowy do pracy. Przejrzyste warunki udostępniania pojazdu są szczegółowo omawiane z kandydatem na taksówkarza.