Florence and The Machine – rudowłosa Brytyjka, która zawojowała muzyczny świat

Florence and The Machine – rudowłosa Brytyjka, która zawojowała muzyczny świat

15 marca usłyszymy, jak Florence and The Machine śpiewa w Polsce, w łódzkiej Atlas Arenie.

Florence and The Machine  to zespół, który od dawna jest na szczycie swojej popularności. Najjaśniejszym punktem zespołu jest wokalistka – płomienna Florence Welch, zachwycająca swoim doskonałym głosem i pięknem. Co takiego ma w sobie, że od lat niezmiennie czaruje milionową publiczność?

[materiał sponsorowany]

Florence and The Machine – rudowłosa Brytyjka, która zawojowała muzyczny świat
Źródło: alebilet.pl

Pierwsza płyta

Brytyjski zespół został założony w 2007 roku, a w jego skład wchodzą Florence Welch – wspomniana wcześniej wokalistka – oraz reszta „maszyny” : Robert Ackroyd (gitara), Christopher Lloyd Hayden (perkusja), Mark Saunders (gitara basowa), Isabella Summers (klawisze) i Tom Monger (harfa). Dwa lata później debiutują swoim pierwszym indie rockowym albumem – Lungs, wydanym 6 lipca 2009 roku. Pierwszym singlem był Kiss with a Fist, który skutecznie wypromował krążek na świecie. Lungs zajęło pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów. Florence śpiewa tam o rozstaniu z byłym partnerem, ponieważ stwierdziła, że skoro były chłopak nie chce tego skomentować, to ona o tym zaśpiewa.

Wielkie sukcesy, kolejny album

Na fali sukcesu, jaka przetoczyła się po wydaniu debiutanckiego krążka, Florence and The Machine zaplanowali kolejną płytę. Welch dostała propozycje od amerykańskich wytwórni, aby nagrać ją w Stanach Zjednoczonych we współpracy z amerykańskimi tekściarzami i producentami, ale nie skorzystała z niej, woląc zrobić do niej materiał w rodzinnym kraju. Album zatytułowany Ceremonials został wydany 31 października 2011 roku, a poprzedzały go dwa pierwsze utwory: What The Water Gave Me oraz Shake It Out. Utrzymana bardziej w klimacie soulowym płyta od razu osiągnęła sukces, zdobywając pierwsze miejsca na listach takich krajów jak rodzima Wielka Brytania, ale także Irlandia, Australia i Nowa Zelandia. Dotarł także do 6. miejsca prestiżowej amerykańskiej listy Billboard 200.

Czteroletnia przerwa i następny krążek

Premiera trzeciej płyty How Big, How Blue, How Beautiful odbyła się latem 2015 roku, po czterech długich latach od wydania poprzedniego albumu. I znów… międzynarodowy sukces. Płyta niemalże od razu wskoczyła na pierwsze miejsca list przebojów w krajach takich jak oczywiście Wielka Brytania, ale także Polska, Kanada, Australia, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia, Irlandia i Szwajcaria. Komercyjny triumf zaowocował wieloma występami w Europie i na świecie, w tym na głównej scenie jednego z największych festiwali muzycznych na świecie – kultowego festiwalu alternatywnego Glastonbury w Anglii. Florence i jej „maszyna” zagrała dwukrotnie w Polsce – w 2015 roku w Atlas Arenie w Łodzi oraz w 2016 roku na scenie Open’er Festival w Gdyni. 15 marca przyszłego roku będziemy mogli usłyszeć, jak śpiewa to na żywo w Polsce, w tym samym miejscu gdzie grała 3 lata temu – w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety są do nabycia tutaj.

Najnowszy album pełen nadziei

Ostatni, wydany 29 czerwca 2018 roku, krążek zatytułowany High as Hope to pełna emocji, dojrzała opowieść o burzliwym życiu rudowłosej wokalistki. Znajdziemy tam fragmenty o jej dorastaniu, problemach, samotności, lękach, relacjach z rodziną.

Zespół Florence and The Machine to propozycja dla wszystkich fanów głębokiej muzyki alternatywnej z hipnotyzującym wokalem równie magicznej artystki, której śpiew porywa miliony wielbicieli na całym świecie.