Burza na Kaszubach. Dzielni harcerze 10

Marszałek Struk: tego lata jedźmy tam, gdzie przeszła nawałnica

Marszałek zachęca by jechać, my zaś przygotujemy mini-przewodnik

Marszałek Pomorza zachęca, a my w Magazynie Kaszuby zobowiązujemy się, że przygotujemy specjalny mini-przewodnik turystyczny po terenach dotkniętych w zeszłym roku nawałnicą. Sprawdzimy, czy wszystkie atrakcje i szlaki są dzisiaj dostępne.

Źródło: Samorząd Województwa Pomorskiego

Marszałek Mieczysław Struk zachęca mieszkańców Pomorza, by tegoroczne wakacje spędzili na terenach dotkniętych ubiegłoroczną nawałnicą. W ramach kampanii przygotowany został spot radiowy, a także materiał video.

Zapraszamy do obejrzenia i – oczywiście – do spędzenia wakacji na Kaszubach.

– Po ubiegłorocznej nawałnicy niemal wszyscy solidarnie jeździliśmy tam z pomocą. Organizacje pozarządowe, samorządy, przedsiębiorcy, zwykli obywatele. Zbieraliśmy pieniądze. Wysyłaliśmy wsparcie – mówi marszałek i przekonuje, że mieszkańcy terenów poszkodowanych w nawałnicy wciąż potrzebuja pomocy.

– Przychody z turystyki mogą przynajmniej częściowo pokryć ekonomiczne straty. Dlatego proszę wszystkich mieszkańców Pomorza: wybierzmy się tego lata w tamtejsze tereny. Choć dotkliwie potraktowane przez wichurę – nadal są piękne. A mieszkańcy – choć stracili wiele, na pewno nie stracili swojej gościnności. Spotkajmy się tego lata na Kaszubach! – dodaje marszałek.

AKTUALIZACJA

W odpowiedzi na sugestię naszego Czytelnika dokładamy galerię pięknych Borów Tucholskich, żeby przekonać Was, że przecież warto tu przyjeżdżać.