Panoramy Kaszub. Zaczerpnij lata gdy za oknem szaruga - Magazyn Kaszuby
Panoramy Kaszub. Łyk lata
Tomasz Słomczyński Tomasz Słomczyński
Redaktor Naczelny
t.slomczynski@magazynkaszuby.pl

Panoramy Kaszub. Zaczerpnij lata gdy za oknem szaruga

Zima nie odpuszcza. Dziś rano w Kartuzach za oknem – szaro, buro, biało. Wbrew zbliżającym się świętom Wielkiej Nocy, wbrew kalendarzowi, który wskazuje, że wiosna… Wbrew baziom na gałęziach, świergolącym już ptakom, zaambarasowanym karmieniem potomstwa w gniazdach, dzięciołom stukającym seriami w suche konary i żurawiom na polach.  Zima nie odpuszcza wbrew tęsknocie za ciepłem. A wiosna, jak wiemy, idzie na boso, i chyba jej marzną stopy, być może gdzieś przysiadła zatrzymała się w podróży przy jakimś kominku.

À propos tęsknoty. Trudno powiedzieć, czy panoramy Kaszub, które prezentujemy poniżej, to narzędzie tortur, czy wręcz przeciwnie, miejsce w sieci, w którym znajdziemy ukojenie i wiarę, że prędzej czy później, nastaną ciepłe dni.

Agencja Reklamy Studio GO z Sierakowic, zamieszcza w internecie zdjęcia, które – z jednej strony zapierają dech w piersi, z drugiej zaś – powodują, że człowiek jeszcze mocniej oddaje się melancholii wczesnowiosennej.

Być może, pokazywanie tych zdjęć w okresie od listopada do maja, powinno być zabronione?

PS. Według prognoz pogody dopiero po świętach, za tydzień od 4 kwietnia temperatury zbliżą się do 10 stopni Celsjusza powyżej zera. Czyżbyśmy więc mieli ostatni tydzień zimy? A potem już wiosna zagości na dobre? Tymczasem wyciągnijmy dłonie do ekranu komputera, może poczujemy ciepło letniego wieczoru nad jeziorem Mausz, Gowidlińskim albo przy Złotej Górze?


Jezioro Mausz

ZOBACZ CAŁĄ PANORAMĘ

Jezioro Mausz


Złota Góra

 

ZOBACZ CAŁĄ PANORAMĘ

Złota Góra – jeziora


Jezioro Gowidlińskie

ZOBACZ CAŁĄ PANORAMĘ

Jezioro Gowidlińskie

***

Więcej panoram na stronie kaszubylove.pl.

To również cię zainteresuje...

Najnowsze Artykuły