Świetny sposób na miłą podróż! Kilka rewelacyjnych gier w karty

Świetny sposób na miłą podróż! Kilka rewelacyjnych gier w karty

Przedstawiamy 3 propozycje na rewelacyjne gry karciane

[artykuł sponsorowany]

Podróż na wakacje, zimowisko czy na wycieczkę krajoznawczą może się znudzić każdemu uczestnikowi, zwłaszcza jeśli trwa co najmniej kilka godzin. Dla jej urozmaicenia można zabrać ze sobą karty i grać w ciekawe gry. Przedstawiamy 3 propozycje na rewelacyjne gry karciane.

Gra w wojnę

Znana i lubiana od pokoleń gra karciana, która poduczy nasze dzieci liczenia, a czasem i czytania. W wersji tradycyjnej, gramy kartami zwykłymi i każdy z graczy otrzymuje równą liczbę kart. Graczy musi być co najmniej dwóch. Wykładają oni na przemian karty na stół (stolik, siedzenie samochodowe) i ta osoba, która ma „najstarszą” kartę, zgarnia pozostałe. Wyciągnięcie dwóch lub większej liczby kart o takiej samej ważności, powoduje tytułową „Wojnę”. Polega ona na szybkim wyciąganiu z posiadanej talii kolejnych kart, aż do momentu, gdy jedna z osób wygra.

W nowoczesnej wersji gra w wojnę nosi nazwę Top Trumps, a jej producent zapewnił młodszym i starszym graczom więcej frajdy, umieszczając na kartach ulubione postacie i bohaterów bajek, komiksów, a nawet drużyn sportowych. Każda postać ma po pięć cech z przypisaną liczbą punktów. Kiedy wykładamy kartę na stół, wybieramy cechę, w której bohater przoduje i czekamy, jaką wartość ma ona u przeciwnika. Jeśli jest mniejsza (słabsza) to wygrywamy rozgrywkę

Car Cards od Trefl

Wypatrywanie ciekawych elementów za oknem i podziwianie krajobrazów to dobre zajęcie dla zabicia czasu w podróży, ale szybko się nudzi, w szczególności najmłodszym. Dlatego można na bazie wyglądania przez okno zbudować ciekawą grę, w czym pomoże Car Cards od firmy Trefl. To komplet 55 kart z instrukcją. Na kartach naniesiono obrazy przeróżnych przedmiotów, krajobrazów i postaci, jakie możemy zobaczyć w drodze za oknem. W ramach przygotowań do rozgrywki warto przejrzeć wszystkie karty i wyjąć te, których prawdopodobnie nie będziemy mogli zastosować w naszej podróży – istnieje mała szansa na to np. żeby zobaczyć na autostradzie w Niemczech matkę, prowadzącą wózek z dzieckiem. Grać można w dowolny sposób – instrukcja nas w tym nie ogranicza. Uczestnicy gry powinni albo losować po kolei karty ze wspólnej puli i szukać odpowiednich punktów za oknem, albo też dysponować własnymi kartami, które przedstawiamy współtowarzyszom podróży do wyszukania. Kto pierwszy znajdzie pożądaną rzecz lub osobę za oknem – zdobywa punkt. To tylko jedna z propozycji wykorzystania gry karcianej Car Cards od Trefl.

Uno

W skład gry Uno wchodzi aż 108 kart w 4 różnych kolorach oraz kart akcji. Celem gry jest możliwie jak najszybsze pozbycie się kart w każdej rundzie i zdobywanie punktów za karty pozostałe w rękach innych graczy. Kto pierwszy uzyska 500 punktów, ten zgodnie z instrukcją obsługi gry Uno, wygrywa. Ważne, aby po wyłożeniu przedostatniej karty, gracz krzynką „Uno”. Jeśli nie, musi on zabrać kolejne karty.

Świetny sposób na miłą podróż! Kilka rewelacyjnych gier w karty