Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie, koniecznie przeczytaj.

Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie, koniecznie przeczytaj.

Niestety często jest tak, że musimy stanąć do nierównej walki. Mamy wewnętrzne przekonanie, że ktoś próbuje nas skrzywdzić, być może nawet – oszukać. Chcemy dochodzić swoich praw, ale… Czy damy radę, jeśli będziemy musieli zmierzyć się z wielką korporacją i jej profesjonalnymi prawnikami?

Rzeczywiście, często dzieje się tak, że bez fachowej pomocy skazani jesteśmy na porażkę.

KIM JESTEŚMY ?

UNICOVER SP. Z O.O. Kancelaria Odszkodowawcza jest firmą, pomagającą osobom poszkodowanym i ich bliskim uzyskać od towarzystw ubezpieczeniowych należne odszkodowania i inne świadczenia.
Naszym celem jest niesienie pomocy osobom poszkodowanym i dbałość o to, aby odszkodowanie i zadośćuczynienie za ich cierpienia były najwyższe z możliwych.

Sprawy nam powierzone prowadzone są przez zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.
Postępowanie prowadzimy sprawnie, informując poszkodowanego na bieżąco o każdej czynności przeprowadzanej przez nas w kierunku ubezpieczyciela. Poszkodowany może liczyć na nasze wsparcie, a także na poradę prawną z zakresu odszkodowań.
Przeprowadzamy sprawne negocjacje z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, które często wystarczą aby zwiększyć wysokość wypłaconego uprzednio świadczenia. W sytuacji, gdy negocjacje nie wystarczą, nasi prawnicy, kierują sprawy na drogę postępowania sądowego, wywalczając korzystne dla poszkodowanych wyroki.

Fot. Pixabay

KIEDY MOŻEMY POMÓC?

Jest kilka sytuacji, w których nasza pomoc może okazać się bardzo potrzebna. Spróbujmy je wymienić.

Gdy otrzymasz od ubezpieczyciela zaniżone odszkodowanie

Ubezpieczyciele stosują różne triki, żeby pomniejszyć odszkodowanie, albo w ogóle odmówić jego wypłaty. Liczą na to, że poszkodowani nie będą odwoływali się od podjętych decyzji, że nie będą wstępowali na drogę sądową.

Tymczasem trzeba pamiętać, że wysokość wypłacanego odszkodowania ma być zadowalająca dla poszkodowanego, a nie dla firmy ubezpieczeniowej.

Wszystkie osoby poszkodowane, które są niezadowolone z wysokości otrzymanego odszkodowania powinny odwoływać się od wysokości przyznanych świadczeń.

Gdy spotka cię przykre wydarzenie: wypadek komunikacyjny, pożar, kradzież, zalanie, katastrofy budowlane, zniszczenie mienia, itp.

To właśnie są tzw. szkody majątkowe.

Pomagamy uzyskać odszkodowanie osobom, które poniosły straty w wyniku zdarzeń losowych (pożary, powodzie, huragany, zalania, kradzieże etc.).

Fot. Pixabay

Gdy zostaniesz ranny w wypadku

Bez znaczenia jest czy byłeś pasażerem auta, kierowcą, rowerzystą czy też pieszym – jeżeli ucierpiałeś w wypadku z winy innej osoby to przysługuje Ci odszkodowanie powypadkowe. Również wtedy gdy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia bądź nie miał wykupionego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ( OC ).

Odszkodowanie przysługuje Ci także, jeżeli nie z Twojej winy doszło do poślizgnięcia, potknięcia lub upadku np. w sklepie, pubie, restauracji czy na chodniku.
Odpowiedzialność za utrzymanie dróg i chodników w należytym stanie spoczywa na władzach lokalnych. Istotną kwestią jest udowodnienie, iż droga lub chodnik były niebezpieczne dla pieszych.

Fot. Pixabay

Gdy zdarzy się wypadek z udziałem dziecka

Wypadki z udziałem dzieci należą do bardzo delikatnej i wrażliwej sfery. Uszczerbek na zdrowiu dziecka to zawsze wielki dramat i trauma, której efekty mogą być niekorzystne dla rozwoju emocjonalnego dziecka. Ponadto obrażenia dotyczące dzieci mogą mieć konsekwencje, które jednak nie zawsze od razu po wypadku można zidentyfikować.

Gdy ktoś z bliskich odejdzie…

Odszkodowanie należy się także osobom, które straciły bliską osobę w wypadku komunikacyjnym. Zadośćuczynienie za śmieć członka rodziny w wypadku komunikacyjnym przysługuje z OC sprawcy zdarzenia. Starać się o nie mogą bliscy ofiary – rodzice, dzieci, małżonkowie, a także dziadkowie, rodzeństwo czy nawet konkubenci.

Fot. Pixabay

Gdy lekarz popełni błąd

Najczęstsze błędy medyczne to:

  • zaniechanie w diagnostyce, źle przeprowadzone operacje

  • błędne diagnozy, złe rozpoznanie choroby, niewykrycie choroby

  • zaniechanie w leczeniu

  • nieprawidłowe leczenie (w szczególności: błędny wybór sposobu leczenia, nierzetelnie przeprowadzane zabiegi, błędy podczas samych zabiegów, korzystanie z niesprawnego sprzętu, stosowanie niewłaściwych leków, niewłaściwe metody rehabilitacji, niewłaściwa opieka nad pacjentem podczas jego pobytu w placówce służby zdrowia).

Fot. Pixabay

Gdy utracisz lub ktoś uszkodzi ci dom, samochód lub inne przedmioty

Szkoda rzeczowa powstaje na skutek utraty, zniszczenia lub uszkodzenia rzeczy, na przykład w wyniku zdarzeń losowych (pożary, huragany, zalania, kradzieże etc.).

Fot. Pixabay

Gdy doznasz wypadku w pracy

Wypadek przy pracy jest to nagłe zdarzenie powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z wykonywaną pracą. Osobom poszkodowanym należy się z tego tytułu odszkodowanie, którego można dochodzić z ubezpieczenia społecznego oraz bezpośrednio od pracodawcy.

Fot. Pixabay

We wszystkich tych przypadkach pracownicy Kancelarii Odszkodowawczej UNICOVER mogą ci pomóc. Wystarczy się z nami skontaktować.

Dlaczego UNICOVER?

  • Nie pobieramy zaliczek, opłat wstępnych, a wynagrodzenie stanowi jedynie prowizja od uzyskanej kwoty odszkodowania.

  • Zapewniamy zastępstwo procesowe przez adwokata lub radcę prawnego bez dodatkowej opłaty.

  • Zapewniamy darmową pomoc prawną w postępowaniu karnym.

  • Każda sprawa jest prowadzona przez profesjonalnego prawnika.

  • Prowadzimy sprawy na terenie całej Polski.

Unicover Sp. z o.o. 
Plac Kaszubski 8 Gdynia 81-350
+ 48 666 115 888
[email protected]

Godziny otwarcia:
pon – pt 9.00 – 17.00
www.unicover.pl