sklep internetowy pokaszubsku.pl

Galeria Magazynu Kaszuby już otwarta. Zapraszamy!

Sklep internetowy pokaszubsku.pl. NOŚ SIĘ POKASZUBSKU!

Serdecznie zapraszamy Czytelników Magazynu Kaszuby do nowego sklepu internetowego.

PoKaszubsku – Galeria Magazynu Kaszuby. Powstała z fascynacji sztuką i kulturą Kaszub. Stawia sobie za cel popularyzację kaszubskiego wzornictwa i samych twórców, którzy pochodzą z tej części Polski.

logo pokaszubsku

– Widzimy, jak piękne przedmioty powstają na Kaszubach. Są tworzone z pasją i sercem. Wyszłyśmy z założenia, że warto je pokazywać światu, nie tylko Kaszubom. Trzeba je pokazywać w całej Polsce, Europie i na świecie – mówią założycielki galerii, Edyta Słomczyńska i Magdalena Zielińska – Skuras. I dodają: – Tradycyjne wzory kaszubskie, znane nam wszystkim z haftu, często są pretekstem dla współczesnych twórców do ich reinterpretacji, do przetwarzania. W ten sposób powstają nowoczesne zdobienia przedmiotów użytkowych, w których czuć kaszubskiego ducha. Jednak nie zawsze są to wzory ze skansenu.

Bo – jak przekonują założycielki galerii, Kaszuby to absolutnie nowoczesny region, w którym – obok wyrobów tradycyjnych, powstają zupełnie współczesne dzieła. Coraz bardziej popularny jest na Kaszubach zupełnie „świeży” design – nowoczesny, a zarazem odwołujący się do tradycji.

– W naszej galerii chcemy pokazywać obydwa nurty współczesnej sztuki użytkowej Kaszub. W sklepie, w którym zgromadziliśmy już 150 wyjątkowych artykułów stworzonych przez dziesięciu artystów, każdy miłośnik tradycyjnego i nowoczesnego wzornictwa znajdzie coś dla siebie.

Sklep internetowy – Galerię Magazynu Kaszuby znajdziesz pod adresem: www.pokaszubsku.pl