Dlaczego na wyjazd w 2022 roku warto wykupić ubezpieczenie podróżne z rozszerzeniem ochrony o Covid-19?

Dlaczego na wyjazd w 2022 roku warto wykupić ubezpieczenie podróżne z rozszerzeniem ochrony o Covid-19?

Czuj się bezpiecznie w podróży w dobie koronawirusa

Kiedy koronawirus po raz pierwszy gwałtownie wstrzymał podróże w 2020 r., wielu turystów było zszokowanych, gdy dowiedziało się, że ich ubezpieczenie nie obejmuje zmian spowodowanych pandemią. Nieliczni ubezpieczyciele podróży mieli w swoich ofertach tego typu rozszerzenia zakresu ochrony. Po prawie dwóch latach trwania pandemii rezerwacje zagranicznych wyjazdów są dokonywane z większą ostrożnością, ale też osoby planujące urlopy mają do dyspozycji więcej środków ochrony w przypadku trudnych do przewidzenia zdarzeń. Jednym z tego typu rozwiązań jest ubezpieczenia podróżne Covid-19. Co warto wiedzieć o takich polisach?

[materiał zewnętrzny]

Na czym polega ubezpieczenia podróży z rozszerzeniem ochrony o Covid-19?

Trudno dziś przewidzieć jak dalej potoczy się pandemia – w mediach nieustannie słyszy się o nowych wariantach wirusa i wzrostach zakażeń w różnych krajach. Taka sytuacja może pokrzyżować plany nawet najlepiej zorganizowanej podróży w 2022 r. Co prawda nie każdy wyjazd wymaga ubezpieczenia podróżnego – czasem loty czy rezerwacje można odwołać bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednak w przypadku droższych wyjazdów wakacyjnych czy po prostu kilkudniowych wypadów za granicę sprawa nie jest już tak prosta. Wtedy warto pomyśleć o dodatkowych sposobach ochrony swojego zdrowia, spokoju i finansów.

Coraz większa liczba dobrych ubezpieczycieli podróży oferuje dziś korzystne rozszerzenia do podstawowych polis na zagraniczne wyjazdy. Ubezpieczenia podróżne Covid-19 (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) to zazwyczaj dodatek do standardowego zakresu ochrony, obejmującego zwrot kosztów leczenia, transportu medycznego, NNW czy zgubienia bagażu. Rozszerzenie sprawia, że osoba podróżująca nie musi martwić się skutkami, które może wywołać niespodziewane zachorowanie na Covid-19. Dotyczy to nie tylko samego podróżującego, ale także jego towarzyszy lub sytuacji, w której to bliski krewny wskutek zakażenia wymaga nagłej hospitalizacji i z tego powodu ubezpieczony musi wcześniej przerwać podróż.

Ubezpieczenia podróżne Covid-19 – czy polisa chroni w przypadku kwarantanny?

Zagraniczny wyjazd może się skomplikować nie tylko w sytuacji, w której dojdzie do zachorowania na Covid-19, ale także wtedy, gdy na podróżującego zostanie nałożona kwarantanna. W przypadku dobrego rozszerzenia ubezpieczenia podróżnego można liczyć na specjalne świadczenie, pokrywające dodatkowe koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu, związane z koniecznością odbycia kwarantanny. To dotkliwe dla portfela, trudne do przewidzenia wydatki. Odpowiedni dodatkowy zakres ochrony będzie skuteczną tarczą na wypadek takiego zdarzenia. Warto więc przed wyjazdem w 2022 r. dopytać swojego ubezpieczyciela o rozszerzenia polis, dotyczące Covid-19.