Sposoby na przetłuszczające się włosy

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Przetłuszczające się włosy to dosyć powszechny problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nieestetyczna dolegliwość sprawia, że nasza fryzura nie wygląda na zadbaną, a kosmyki są zazwyczaj oklapnięte. Często jest tak, iż są one mocno przetłuszczone u nasady, a wysuszone na końcach. Niestety codzienne mycie nie jest rozwiązaniem problemu, a może nawet pogorszyć ich kondycję. Jakie są skuteczne sposoby na przetłuszczające się włosy?

[materiał zewnętrzny]

Przyczyny nieestetycznej dolegliwości

Przyczyną przetłuszczających się włosów jest nadmiar produkowanego sebum przez skórę głowy. Nadmiar łoju wpływa niekorzystnie na kondycję naszych kosmyków, zapycha mieszki włosowe, powoduje wypadanie włosów. Nieestetyczna dolegliwość jest spowodowana najczęściej:

  • uwarunkowaniami genetycznymi
  • zaburzeniami hormonalnymi przykładowo u kobiet w ciąży
  • nieodpowiednią dietą, w której przeważają produkty wysoko przetworzone
  • narażenie na intensywny stres
  • nieodpowiednia, źle dobrana pielęgnacja – unikajmy przede wszystkim suchych szamponów, które osiadają na skórze głowy i sprawiają, że kosmyki staja się cięższe.

Są to najczęstsze przyczyny nadmiernej produkcji łoju, ale oczywiście nie wszystkie. Odpowiadać za tę uprzykrzającą dolegliwość odpowiadać mogą również obecność enzymu 5, choroby nowotworowe oraz zaburzenia układu nerwowego. Jeśli mamy problem ze znalezieniem głównej przyczyny problemu, warto dokładnie przyjrzeć się codziennej rutynie, jaką wykonujemy odnośnie do pielęgnacji włosów i wybrać się na wizytę do dermatologa. Jeśli poznamy przyczynę nadmiernego produkowania łoju, łatwiej będzie nam się go pozbyć.

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Ratunkiem dla problematycznej skóry głowy skłonnej do przetłuszczania się może okazać się właściwie dobrana, regularna pielęgnacja. Nie warto myć jednak włosów codzienne, gdyż może to przynieść odwrotny skutek do oczekiwanego – pogorszenie kondycji kosmyków oraz ich wzmożone wypadanie. Do mycia kosmyków warto wybrać dwa szampony – jeden delikatny, najlepiej nawilżający do częstego mycia oraz drugi – o silnym działaniu oczyszczającym. Tą czynność należy wykonywać w letniej wodzie, gdyż gorąca powoduje większe wydzielanie sebum. Raz w tygodniu warto wykonać dokładny peeling głowy, który oczyści mieszki włosowe oraz uniesie je u nasady.

Jeśli mimo tłustej skóry głowy dotyczy nas także problem przesuszonych końcówek, nie możemy zapomnieć o stosowaniu masek i odżywek. Kosmetyki do włosów warto dobrać indywidualnie w zależności od preferencji oraz potrzeb naszej skóry. Preparaty mają za zadanie nawilżyć włosy, wygładzić ich strukturę, zregenerować oraz ochronić przed niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych.

Odżywki i maski należy nakładać od połowy kosmyków, do ich końców i spłukać po kilku minutach. Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj i skład kosmetyków, które stosujemy, gdyż bywa, iż przez własną nieświadomość wyrządzamy naszym włosom krzywdę. Odpowiednio dobrana pielęgnacja potrafi zdziałać cuda, a nasze kosmyki odwdzięczą się lśniącym, zdrowym wyglądem.