Wybieramy prezent na bierzmowanie

Wybieramy prezent na bierzmowanie

Czy książka to dobry pomysł na prezent z okazji bierzmowania?

Czy książka to dobry pomysł na prezent z okazji bierzmowania?

Rodzinne uroczystości o charakterze religijnym zazwyczaj nie przysparzają wielu problemów z wyborem odpowiedniego prezentu. Rzeczywiście, nie jest trudno wybrać odpowiedni podarunek na chrzest czy komunię. Problem pojawia się najczęściej dopiero przy sakramencie bierzmowania. Nie jest łatwo trafić w gust młodej i dorastającej osoby, a zadanie jest dodatkowo utrudnione charakterem sakramentu, który świadczy o dojrzałości chrześcijańskiej. Co więc będzie najlepszym prezentem na bierzmowanie?

Pieniądze?

Od kilkunastu lat wśród Polaków panuje zwyczaj wręczania pieniędzy w prezencie na niemal każdą okazję. Powinien być to jednak wybór ostateczny, kiedy naprawdę brak nam weny i kreatywności. Wręczenie popularnej ”koperty” świadczy bowiem o braku pomysłu na prezent, a przez niektóre osoby może zostać odebrane nawet jako akt ignorancji. Problematyczna może być też kwota, która powinna się znaleźć w kopercie. Nie powinniśmy więc nastawiać się od razu na ten rodzaj prezentu – warto wcześniej się postarać i rozważyć inne opcje.

Książki

Książki są jednym z najpiękniejszych prezentów, jakie można ofiarować drugiej osobie. W przeciwieństwie do ulotnych i szybko wydanych pieniędzy, książka, najlepiej opatrzona dodatkową dedykacją, z pewnością pozostanie na długo w domowej biblioteczce i nawet po wielu latach będzie przypominać o bliskiej osobie. Jaką książkę wybrać więc z okazji bierzmowania? Świetnym autorem książek o podłożu religijnym, a jednocześnie piszącym w przystępnym i nowoczesnym stylu, jest Szymon Hołownia. Swego czasu rekordy popularności biła jego pozycja ”Monopol na zbawienie”. Książka ta jest niesamowicie ciekawa, a autor nie boi się stawiać trudnych i kontrowersyjnych pytań, nawiązując tym samym dialog z młodym czytelnikiem. Jej dodatkowym atutem jest gra planszowa, która może zapewnić niebagatelną rozrywkę. 

Biżuteria

Biżuteria jest świetnym pomysłem na prezent, szczególnie dla dziewczyny. Z okazji bierzmowania można postawić na biżuterię o charakterze religijnym. Sklepy jubilerskie oferują szeroką paletę wszelkiego rodzaju medalików i krzyżyków, które z pewnością zadowolą młodą osobę. Większość jubilerów posiada również możliwość wykonania specjalnego, spersonalizowanego graweru, w którym można zawrzeć dedykację bądź umieścić imię bierzmowanego. Oprócz medalików i krzyżyków warto zwrócić uwagę na designerskie różańce wykonane ze srebra bądź drogocennych kamieni. Często są to prawdziwe dzieła sztuki, które zaspokoją każdy gust i spełnią oczekiwania najbardziej wymagających.