Brama garażowa z drzwiami czy bez?

Brama garażowa z drzwiami czy bez?

Dodatkowe drzwi w bramie garażowej zapewniają komfort użytkowania

W garażu nie tylko parkujemy samochód, motocykl czy rowery, ale też przechowujemy w nim często sprzęt ogrodniczy oraz narzędzia. Dodatkowe drzwi w takim budynku zapewnią więc większy komfort korzystania z niego i zapobiegać będą stratom ciepła. Jedną z możliwości wartych rozważenia jest brama garażowa z drzwiami. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

[materiał sponsorowany]

Brama garażowa z drzwiami – zalety

Dodatkowe drzwi w garażu pozwalają w wygodny sposób użytkować budynek bez konieczności każdorazowego otwierania bramy, kiedy zechcemy wyprowadzić rower czy wynieść jakiś przedmiot na zewnątrz. Takie rozwiązanie zapobiega również wychładzaniu wnętrza budynku, co z pewnością wpłynie pozytywnie na komfort korzystania z niego jak z warsztatu. Często stosowanym rozwiązaniem są drzwi boczne do garażu, jeśli jednak z różnych powodów nie można ich zamontować, warto zdecydować się na bramę z dodatkowym wejściem.

Duży wybór bram garażowych z drzwiami pozwala znaleźć model spełniający wszystkie oczekiwania użytkowników zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wzornictwa. Drzwi przejściowe można obecnie umieścić zarówno w klasycznych bramach rozwieranych, jak i modelach uchylnych, gdzie skrzydło unosi się i chowa pod sufitem, a także segmentowych, które składają się z poziomych paneli.

Na co zwracać uwagę, wybierając bramę garażową z drzwiami?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej wpływa na komfort użytkowania budynku, dlatego też warto wziąć pod uwagę kwestie praktyczne podczas poszukiwania odpowiedniego modelu. Segmentowa brama garażowa z drzwiami będzie dobrym rozwiązaniem przy niedużym podjeździe, ponieważ można zaparkować auto tuż przed nią. W modelu uchylnym skrzydło wysuwa się najpierw przed budynek, a dopiero później chowa pod sufitem. Taka brama wymaga więc nieco więcej przestrzeni, podobnie jak rozwierana.

Kiedy już zdecydujemy, jaki rodzaj bramy garażowej będzie odpowiedni dla nas, należy zastanowić się nad wielkością i umiejscowieniem drzwi przejściowych. Do wyboru mamy skrzydła o różnych wymiarach, ale najbardziej optymalna szerokość to 90 cm, przy czym ostateczna decyzja powinna uwzględniać wysokość i szerokość samej bramy. Drzwi ponadto mogą być umieszczone na środku skrzydła bramy, bądź też bliżej krawędzi. W przypadku garażu dwustanowiskowego zaleca się wybór bramy z drzwiami umiejscowionymi na środku, aby korzystanie z dodatkowego wejścia nie kolidowało z zaparkowanymi wewnątrz autami.

Funkcjonalna i solidna brama garażowa z drzwiami

Kupując bramę garażową z drzwiami powinniśmy zwrócić uwagę również na jej jakość. Solidne materiały wykorzystane podczas produkcji oraz dopracowane wykonanie zagwarantują, że będzie ona służyć przez lata, nie tracąc estetycznego wyglądu, a jednocześnie zapewni wygodne użytkowanie. Sprawdźmy więc czy powłokę skrzydła można łatwo wyczyścić i czy uszczelki są dobrej jakości. Jeśli szukamy bramy garażowej do budynku ogrzewanego lub znajdującego się w bryle domu, istotne znaczenie będzie miała także klasa izolacyjności cieplnej. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie. W większości modeli tego typu bram drzwi wyposażone są w zamek i klamkę oraz samozamykacz pozwalający na samoczynne zamykanie skrzydła. Dobrym rozwiązaniem jest wybór produktu z elektronicznym czujnikiem zapobiegającym przypadkowemu podniesieniu bramy, kiedy drzwi są otwarte. Na wygodę użytkowania bramy garażowej z drzwiami wpływa również wysokość progu – im niższy, tym łatwiej będzie wyprowadzić z budynku rower lub kosiarkę.

Wygląd ma znaczenie

Wybierając bramę garażową z drzwiami powinniśmy wziąć pod uwagę także kwestie estetyki, aby dobrze komponowała się ona z elewacją budynku oraz stylem architektonicznym domu. Dostępne na rynku rozwiązania to wiele kolorów i wzorów, dzięki czemu możliwe jest harmonijne dopasowanie bramy do otoczenia. Duży wybór oklein bram garażowych gwarantuje atrakcyjny wygląd skrzydła, a solidne wykonanie i wysoka jakość użytych materiałów zapewnią łatwe czyszczenie i odporność na uszkodzenia mechanicznie.