Idealny materac dziecięcy – jaki produkt wybrać?

Idealny materac dziecięcy – jaki produkt wybrać?

Jaki materac wybrać?

Sen pełni niezwykle istotną rolę w przypadku małych dzieci. Rodzice powinni zadbać o to, aby maluszek miał jak najlepsze warunki, które zapewnią mu komfort i bezpieczeństwo. Niekiedy decydują się na materace 120×200 dla rodzeństwa, które śpi razem w jednym pokoju. W jaki sposób dopasować produkt do potrzeb dzieci i jakie powinien mieć parametry? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu materaca dziecięcego.

[materiał sponsorowany]

Materace 120×200 miękkie

Dzieci ważą niewiele. Nawet śpiąc razem, nie przekraczają wagi kilkudziesięciu kilogramów. Kiedyś zalecano dla nich materace kokosowe, jednak dzisiaj wiemy już, że nie jest to dobre rozwiązanie. Maluchom poleca się raczej materace miękkie, na przykład z nowoczesnych pianek, dostępne na godre.pl. Producenci wykorzystują nowoczesne pianki, które są bardzo funkcjonalne i zapewniają maluchom doskonały komfort. Przede wszystkim, miękka pianka idealnie sprężynuje, dzięki czemu nie wywiera żadnych ucisków na ciało dziecka i jego układ krwionośny. Dodatkowo, dzięki mikropęcherzykom może pozytywnie wpływać na krążenie i je pobudzać. Nie trzeba obawiać się, że materac 120×200 z pianki będzie dla dzieci za miękki, ponieważ mogą na nim spać też nastolatki do 50-60 kg, a nawet szczupłe osoby dorosłe.

Dlaczego pianki są idealnym surowcem do produkcji materacy dziecięcych?

Wybierane przez najlepszych producentów jak Godre pianki, cechują się wieloma właściwościami:

  • są lekkie,
  • higieniczne,
  • antyalergiczne.

Nawet jeżeli materac ulegnie zabrudzeniu, można go z powodzeniem wyczyścić, a pianka powinna wyschnąć szybciej niż inne materiały. Ważne, aby dosuszyć ją przed ubraniem materaca w prześcieradło, aby nie stworzyć wilgotnych warunków – idealnych do rozwoju pleśni i grzybów. Warto rozważyć też osłonę materaca 120×200 przy pomocy dopasowanego do niego pokrowca. Często taki pokrowiec można wykonać na zamówienie w firmie, która wyprodukowała materac dziecięcy, dzięki czemu będzie optymalnie pasował do jego kształtu. Pokrowiec tworzy barierę i chroni produkt przed plamami i zabrudzeniami, ale też zwykłym kurzem.

Materace 120×200 cm od Godre: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-120×200-cm-do-lozka-do-spania