Łeba, Park Dinozaurów. Największy Park Jurajski w Polsce

Park Dinozaurów w Łebie to największy tego typu obiekt w Polsce. Zajmuje powierzchnię 20 ha pokrytych lasem, stawami, trzęsawiskami na których umieszczono podobizny około 100 gadów. Dwa największe – Seismosaurusy osiągają długość aż 45 metrów. Poza łudząco wiarygodnymi makietami dinozaurów, turyści znajdą tu mnóstwo innych rozrywek: mini zoo, największe w Polsce pole do mini golfa, place zabaw dla dzieci, wioska indiańska, małpi gaj, galeria bursztynów, galeria skamielin i minerałów, pojazdy Flinstonów, Zamek Strachu, kino 7D i wiele innych. Właściciele Parku dbają o swoich klientów co roku zapewniając im nowe atrakcje. Jest to idealne miejsce na całodzienną wyprawę dla rodzin z dziećmi.

Park Dinozaurów w Łebie – nie tylko ogromne figury gadów.

To znacznie więcej atrakcji, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Do proponowanych atrakcji – oprócz samych dinozaurów, należą również: tratwy wodne, warsztaty rzemiosła (lepienie w glinie, malowanie piaskiem lub tworzenie indiańskich amuletów), wioska indiańska (m.in. strzelanie z łuku i wiatrówki), ścieżka edukacyjna (specjalne tablice edukacyjne pokazujące rodzaje drzew, roślinności, a także tłumaczące jak powstało życie na ziemi), zamek strachu.

To również miejsce edukacji dla dzieci.

Organizuje się tu również tzw. animacje – dzieci mogą bawić się w piratów, w poszukiwaczy złota, w Indianę Jonesa, w Indian czy też lepić w glinie, malować piaskiem lub wyrabiać indiańskie amulety. Można tu zorganizować specjalną lekcję historii, biologii, fizyki (to propozycja dla nauczycieli).

Organizuje się tu również pikniki dla całych rodzin, eventy, imprezy firmowe.

Na terenie Parku znajduje się kilka restauracji, barów: Fast Food, Bar Hobbitów, Bar myśliwski, Lodziarnia, Naleśnikarnia.

Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji można zrobić zakupy w znajdującym się tu sklepie z pamiątkami. Dla chcących zostać na noc – jak zapewniają pracownicy Parku, czekają miejsca noclegowe w Hotelu Nadmorskim (w sezonie zapewne obowiązują rezerwacje).

Park jest zaplanowany i zrealizowany z dużym rozmachem, a jego twórcy stawiają nie tylko na rozrywkę ale też na edukacje najmłodszych. Miejsce godne polecenia.

Informacje praktyczne.

Ceny biletów:

Normalny – 40 zł

Ulgowy – 30 zł

Dzieci do lat 4 – bezpłatnie

Na niektóre atrakcje należy wykupić bilety dodatkowe.

Adres parku:

Kolonijna 24, 84-360 Nowęcin

600 145 300