Obowiązki właściciela broni palnej w zakresie jej bezpiecznego przechowywania i składowania - Magazyn Kaszuby

Obowiązki właściciela broni palnej w zakresie jej bezpiecznego przechowywania i składowania

Jakie korzyści daje profesjonalna szafa na broń?

Jeżeli szukasz sposobu by właściwie zabezpieczyć posiadaną broń palną i uniemożliwić przejęcia jej przez niepowołane do tego osoby, powinieneś zainteresować się naszą ofertą. Znajdziesz w niej wiele ciekawych modeli akcesoriów i sprzętu, w tym szafy pancerne na broń. Dzięki nim będziesz mógł zapomnieć o ewentualnych kłopotach, jakie ciążą na właścicielu broni palnej, w sytuacji gdy nie dochowa on należytej staranności w zakresie jej przechowywani. Sprzedawane przez nas szafy, jak np. szafa Novcan G3 S1 4 czy szafa Novcan G3 S1 8 to w pełni bezpieczne, nowoczesne wygodne i certyfikowane produkcje. Oznacza to, że zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, które uniemożliwią ich przewiercenie, przepalenie czy przecięcie. Posiadają specjalny system trójstronnego ryglowania drzwi, dzięki czemu nie zostaną one wyłamane przez ewentualnych włamywaczy. Zamki w które wyposażone są nasze szafy to zamki kluczowe klasy A wg ENV 1300. Oznacza to, ze mając w domu taką szafę będziesz mógł spać spokojnie – nikt nie sforsuje tego typu zamknięcia.

[materiał zewnętrzny]

Szafa na broń S1 posiada też system kotwień, dzięki czemu będziesz mógł ją trwale przytwierdzić do podłogi i ściany w Twoim domu. Przebywając poza domem będziesz spokojny – nikt tej szafy nie zabierze, a co najważniejsze nikt nie pozyska jej zawartości. Szafa na broń S1 pancerna to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą ub muszą zagospodarować sobie miejsce na przechowywanie broni palnej w domu.

Posiadamy w ofercie także artykuły takie jak szafa pancerna na broń myśliwską. Będzie ona doskonałą propozycją dla myśliwych, leśników, członków kół łowieckich, czy kolekcjonerów, którzy muszą zatroszczyć się o właściwe i zgodne z prawem przechowywanie broni myśliwskiej.

Obowiązki prawne związane w posiadaniem i przechowywaniem broni palnej

Wyżej wymienione cechy charakterystyczne szaf na broń wynikają z całokształtu systemu prawnego w Polsce (i zresztą nie tylko tu), który nakłada na każdą osobę władającą legalnie bronią palną obowiązek zabezpieczenia tej broni przed zgubnymi skutkami, jakie broń niewłaściwie używana, obsługiwana, konserwowana i wreszcie składowana może wywołać.

Właściciel broni musi posiadać potwierdzoną dokumentami umiejętność obchodzenia się z bronią palna. Musi używać jej tylko w wyznaczonych do tego miejscach i / lub w szczególnych okolicznościach. Musi także bezwzględnie na swoją odpowiedzialność zadbać, by broń ta była zawsze w stanie sprawnym technicznie – by żadne zaniedbania w zakresie jej konserwacji nie przyczyniły się do wywołania przypadkowej, niekontrolowanej tragedii. Podobnie sprawa ma się odnośnie przechowywania broni palnej. Właściciel musi zapewnić taki sposób jej składowania, by broń nie dostała się nigdy w niepowołane ręce. Może bowiem posłużyć do popełnienia przestępstwa, lub doprowadzić do groźnego w skutkach wypadku kiedy wejdzie w jej posiadanie osoba nieuprawniona i nieobeznana z jej obsługa.

Właściciel musi zagwarantować, ze broń nie zostanie skradziona ani nie będzie dostępna dla żadnych nieuprawnionych osób. Funkcję taką spełniają jedynie certyfikowane szafy klasy S1. Dlatego warto zapoznać się z nasza ofertą i znaleźć coś dla siebie.

szafy pancerne na broń

To również cię zainteresuje...

Najnowsze Artykuły