Leczenie kanałowe – jakie są wskazania do zabiegu? Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe – jakie są wskazania do zabiegu? Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Zastanawiasz się, gdzie kompleksowo zadbasz o swoje zęby w Gdańsku? Odwiedź Titanium Dental

Leczenie endodontyczne, zwane też leczeniem kanałowym, musi zostać zastosowane wtedy, gdy zlekceważona próchnica doprowadzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. W pamięci wielu ludzi utkwiły szczegóły zabiegu z czasów, kiedy był on wyjątkowo nieprzyjemny.

[materiał sponsorowany]

Leczenie kanałowe – jakie są wskazania do zabiegu? Ile kosztuje leczenie kanałowe?
Źródło: titaniumdental.pl

Kiedyś nie stosowano znieczulenia podczas zabiegu, a zmęczeni bólem pacjenci decydowali się na ostateczny krok, jakim jest ekstrakcja zęba. Obecnie technika poszła do przodu i leczenie kanałowe nie jest już takim koszmarem jak przed laty.

Wskazania do leczenia kanałowego

Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, bezpośrednim wskazaniem do przeprowadzenia leczenia kanałowego są konsekwencje nieleczonych zmian próchniczych. Gdy próchnica zaatakuje zębinę, a później dotrze do miazgi, namnażające się w mgnieniu oka bakterie przyczynią się do powstania stanu zapalnego tej części zęba. Jeśli do tego dojdzie, pacjent odczuwa niewyobrażalny ból. Pojawia się on czasowo, nasilając się w czasie jedzenia słodyczy lub picia gorących i zimnych napojów. Jest on bardziej odczuwalny również wtedy, gdy schylamy głowę lub się kładziemy.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Jeśli chodzi o prywatne gabinety, każdy stomatolog ma swój własny cennik. Można jednak wskazać widełki, w jakich zazwyczaj mieści się koszt przeprowadzenia zabiegu leczenia kanałowego. Warto zaznaczyć, że im więcej kanałów do wyleczenia, tym wyższa cena wizyty. Najtańsze więc będzie leczenie kanałowe zębów jednokorzeniowych, czyli dolnych i górnych jedynek, dwójek i trójek, a także dolnych czwórek i piątek. Za taką usługę przyjdzie nam zapłacić od 300 do 450 zł. Jeśli ząb ze wskazaniem do leczenia posiada dwa lub trzy kanały, dentysta może ustalić wyższą cenę wykonania usługi. Leczenie kanałowe pod mikroskopem może kosztować 400-600 zł w przypadku leczenia zęba dwukanałowego i aż 500-800 zł zęba trzykanałowego.

Zastanawiasz się, gdzie kompleksowo zadbasz o swoje zęby w Gdańsku? Odwiedź Titanium Dental – klinikę stomatologiczną wyświadczającą usługi dentystyczne na najwyższym poziomie. Tutaj wyleczysz swoje zęby, założysz korony pełnoceramiczne lub korony porcelanowe. To doskonały wybór, jeśli chcesz zapewnić swoim zębom zdrowie i nieskazitelny wygląd. Już dziś umów się na wizytę.