Zalety system3000.pl - Magazyn Kaszuby
Zalety system3000.pl

Zalety system3000.pl

Internetowe giełdy długów stają się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, mają bowiem wiele zalet. Sprzedaż długu to bardzo kuszące rozwiązanie, które pozwala szybko pozbyć się problemu i odzyskać pieniądze. Dlatego wybiera je wielu wierzycieli. To rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w przypadku braku spłaty należności przez przedsiębiorstwo, jak i przez osoby prywatne. Dlaczego warto skorzystać z giełdy długów System3000? Oto pięć powodów, które na pewno Cię przekonają.

[materiał sponsorowany]

Czym jest giełda dłużników system3000.pl?

Internetowa giełda dłużników to rejestr gospodarczy, który gromadzi informacje o dłużnikach i niespłaconych wierzytelnościach oraz pozwala na sprzedaż prawa należności. To bardzo prosty sposób, aby pozbyć się problemu z dłużnikiem. Nie musisz zmagać się z nieuczciwym kontrahentem, który uchyla się od obowiązku spłaty zobowiązania. Nie musisz tracić czasu na nieefektywne działania. Giełda długów rozwiąże Twój problem. Możesz wystawić na sprzedaż zaległe faktury, alimenty, czynsze, weksle, pożyczki, zaległe mandaty i inne niespłacone zobowiązania. Możesz rozprawić się z dłużnikiem i szybko odzyskać pieniądze. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Zalety internetowej giełdy dłużników system3000.pl  

Giełda dłużników pomoże Ci odzyskać zaległe pieniądze. Bez procesu sądowego i długotrwałych windykacji. Na platformie znajduje się wiele firm i kancelarii windykacyjnych, które bardzo chętnie wykupują należności i skutecznie je egzekwują. Co jednak najważniejsze, jest to platforma, z której może skorzystać każdy. Rejestracja, prowadzenie konta i wystawianie ofert sprzedaży na System3000 nic nie kosztuje, można więc tylko zyskać.

1. Możesz szybciej odzyskać pieniądze

Największą zaletą giełdy dłużników jest możliwość szybkiego odzyskania należnych pieniędzy. Jeśli podczas procesu windykacyjnego jest wiele dróg, które pozwalają dotrzeć do dłużnika, tym lepiej. Im więcej rejestrów stale przypomina mu o niespłaconych zaległościach, tym większa jest szansa, że szybko je ureguluje. Taka taktyka doskonale się sprawdza w przypadku egzekwowania dużych kwot, które są istotne dla sytuacji finansowej wierzyciela. Brak spłaty należności bardzo często ogranicza działanie i burzy płynność finansową przedsiębiorstwa, dlatego lepiej działać nie tylko poprzez prawnika, ale również internetowe giełdy długów. Poza tym, jeśli znajdzie się kupiec zainteresowany długiem, pieniądze otrzymasz niemal od razu.

2. Unikniesz drogi sądowej i zredukujesz koszty procesu windykacyjnego

Tradycyjny proces windykacyjny wiąże się niestety z dużymi kosztami, które będzie musiał ponieść wierzyciel. Jak na ironię, chcąc odzyskać swoje pieniądze, pokryjesz jeszcze wysokie koszty procesu. Jeśli brak spłaty zagraża płynności finansowej firmy, to trochę mija się to z celem… Dlatego poszukaj innej drogi. Dzięki giełdzie długów zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale też sporo czasu i nerwów. Procedury sądowe mogą trwać latami. Wpisanie dłużnika na giełdę pozwoli Ci uniknąć kosztownego procesu sądowego. Giełda długów umożliwia sprzedaż zadłużenia, dzięki czemu możesz przekazać dłużnika innej firmie, która we własnym zakresie zajmie się windykacją. To czasem jedyna szansa, aby poprawić sytuację finansową firmy. Sprzedaj dług, odzyskaj pieniądze i miej problem z głowy.

3. Zmotywujesz dłużnika do oddania długu

Podobno co raz znajdzie się w Internecie, pozostanie tam już na zawsze. Co to ma wspólnego z działaniem giełdy długów? Wystawienie oferty sprzedaży skutkuje publikacją danych dłużnika. To niekorzystnie wpłynie na jego wizerunek. Każdy może sprawdzić, czy dany podmiot ma niespłacone długi. Mogą to sprawdzić wszyscy obecni partnerzy oraz ci, z którymi przedsiębiorca chciałby pracować w przyszłości. W biznesie nikt nie chciałby narażać się na współpracę z nierzetelnym partnerem, dlatego też wielu dłużników woli zakończyć sprawę polubownie, by nie pogorszyć opinii o firmie i o sobie samym. Często już samo poinformowanie o zamiarze sprzedaży długu, działa motywująco i przynosi efekt, zanim jeszcze zdążysz wystawić dług na sprzedaż.

4. Zweryfikujesz potencjalnego kontrahenta przed podjęciem współpracy

Podpisując umowę z nowym kontrahentem, warto działać ostrożnie i na wszelki wypadek sprawdzić, czy jego dane nie widnieją na giełdzie długów. System3000 to cenne źródło informacji, które pozwala ocenić wiarygodność potencjalnego kontrahenta. Szybko sprawdzisz, czy nowy klient regularnie opłacał swoje poprzednie zlecenia i czy jego nazwisko nie widnieje w bazie dłużników. Jeśli jego dane pojawią się na stronie, to ostrzeżenie, przed ryzykowną współpracą, zwłaszcza gdy nadejdzie moment rozliczenia faktury. Możesz więc ochronić swój biznes przed utratą płynności finansowej.

 

To również cię zainteresuje...

Najnowsze Artykuły