Poznaj siebie dzięki testowi IQ! - Magazyn Kaszuby
Poznaj siebie dzięki testowi IQ!

Poznaj siebie dzięki testowi IQ!

Ogromną popularnością cieszą się obecnie kursy samorozwoju i poszerzania kompetencji. Na początku należy jednak spojrzeć w głąb siebie – poznać swoje wady, zalety, umiejętności i predyspozycje. Nie inaczej jest z ilorazem naszej inteligencji – warto go poznać, być może to właśnie w Tobie tkwi uśpiony geniusz. W samym internecie znajdziemy setki możliwości sprawdzenia swoich intelektualnych możliwości. Czym właściwie jest iloraz inteligencji i jak go zbadać? Dowiedz się więcej o sobie i porównaj wyniki ze znajomymi.

Poznaj siebie dzięki testowi IQ!

Źródło: pinbook.pl

Czym jest iloraz inteligencji?

Najprościej rzecz ujmując, iloraz inteligencji jest wynikiem testu inteligencji. Jest to test psychometryczny, który określa ilość punktów badanego – średnia dla populacji wynosi około 90-110 punktów. Sama inteligencja jest natomiast umiejętnością odnalezienia się w każdej sytuacji, rozwiązywania problemów natury logicznej i abstrakcyjnego myślenia. Test wydaje się miarodajny, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki wybitnych jednostek – wśród najwyższych wyników testów IQ znajdziemy między innymi Alberta Einsteina i Steve’a Jobsa. Jak wspomnieliśmy wcześniej, iloraz inteligencji podawany jest w punktach. Jest on wynikiem dzielenia wieku umysłowego na wiek życia i pomnożony przez 100. Inteligencja w dużej mierze jest wrodzona, nie oznacza to jednak, że nie można jej ćwiczyć i nad nią pracować. W samym tylko internecie znajdziemy publikacje i poradniki, które podpowiedzą nam, jak zadbać o poprawę naszego ilorazu inteligencji. Dlaczego jest on taki ważny? Im wyższy wynik w teście, tym łatwiej poradzimy sobie z życiowymi problemami, trudnymi decyzjami i niespodziewanymi sytuacjami.

Testy IQ w sieci

Dzisiaj test IQ można wykonać bez wychodzenia z domu. Jak to możliwe? Wszystko dzięki rozwojowi internetu, który dostarcza szereg testów i programów do mierzenia naszego ilorazu inteligencji. Niektórzy naukowcy podważają jednak ich miarodajność – wskazują na niską jakość pytań i wcześniejszą ich znajomość przez badanych. Nie zmienia to jednak faktu, ze test, do którego przystąpimy z odpowiednim nastawieniem, może dać nam odpowiedź na pytanie dotyczące poziomu naszego IQ. Gdzie szukać testów? Możliwości jest naprawdę sporo. Jednym z przykładów może być serwis https://pinbook.pl/test-iq. Decydując się na przeprowadzenie testu inteligencji przez internet, pamiętać należy o kilku rzeczach. Przede wszystkim podejść należy do niego uczciwie – nie warto oszukiwać i próbować przekłamać wynik. Należy także zarezerwować sobie nieco czasu – standardowy tekst trwa czasem nawet ponad godzinę. Nasze obawy powinny też zwrócić nierzetelne testy oraz pytania. Duża część testów, które znajdują się w internecie, pełni rolę rozrywkową i nie niosą za sobą wartości naukowej. Można jednak je wykorzystać do rywalizacji ze znajomymi i sprawdzenia własnych intelektualnych możliwości.

To również cię zainteresuje...

Najnowsze Artykuły