Wyprawa do Nepalu. Kameralne biuro podróży. Niespiesznie i komfortowo
Wyprawa do Nepalu na wyciągnięcie ręki. Wybierz kameralne biuro podróży 3

Wyprawa do Nepalu. Wybierz kameralne biuro podróży

 

Marzy ci się wyprawa do Nepalu, Indii, Gruzji lub Armenii? Miejsca – kameralne biuro podróży zorganizuje wyjazd dokładnie dopasowany do twoich potrzeb.

Pytamy założycielki Miejsc, skąd czerpią inspiracje i jak wyglądają ich autorskie wyprawy.

Skąd pomysł na Miejsca – kameralne biuro podróży?

Iwona Szelezińska: Dla jednych ważna jest sama droga, dla innych to, co znajduje się u jej kresu. Nam zawsze bliskie było konsekwentne podążanie przed siebie i doświadczanie wszystkiego, co nas w tym czasie spotyka. Najbardziej wolne czujemy się w podróży, bez planu, bez konkretnych oczekiwań, bez limitów czasowych, a w zasadzie tak było dawniej, bo podczas drogi bez celu trafiłyśmy do miejsc, które związały nas ze sobą na zawsze i stały się celem samym w sobie. Nie potrafimy przestać do nich wracać.

Beata Rowińska: Przez ostatnich kilkanaście lat obie pracujemy prowadząc grupy po dobrze nam znanych obszarach, gdzie czujemy się swobodnie, bezpiecznie, u siebie. Nasze biuro podróży, która nazwałyśmy Miejsca, powstało nie tylko z potrzeby zbliżenia się do nich jeszcze bardziej, ale też z chęci wymiany doświadczeń z innymi ludźmi.


Zajrzyj na stronę Miejsc – kameralnego biura podróży: www.miejsca.net.pl


 

Dokąd podróżujecie?

Beata Rowińska: Jeździmy przede wszystkim do Azji Południowej i na Kaukaz. Indie i Nepal, to kraje najlepiej nam znane, których kulturowa i religijna różnorodność nie przestaje nas fascynować. Nie boimy się intensywności doznać wynikających z kontaktu z nimi, wręcz przeciwnie, wciąż czujemy głód poznawczy i wielką tęsknotę, gdy na moment musimy je opuścić. Od jakiegoś czasu na liście szczególnych dla nas miejsc znalazła się Gruzja i Armenia, ujmując swoim pięknem, umiłowaniem wolności oraz niezwykłą żywotnością i otwartością swoich mieszkańców. Bardzo bliska jest nam również Turcja, gdzie zaczęła się nasza przygoda z turystyką, tam też się spotkałyśmy, i która stała się dla nas pierwszym wyjazdowym domem. Jej nieprzebrane bogactwo cywilizacyjne, o ile wyjedzie się poza nadmorski kurort, można badać w nieskończoność.

Iwona Szelezińska: Nie chcemy zamykać się na inne światy, dlatego przygotowujemy nowe autorskie trasy, także z czasem nasza oferta będzie coraz bogatsza. Same tworzymy, opracowujemy i pilotujemy wycieczki.

Praca w dużych biurach podróży wam nie wystarczała?

Iwona Szelezińska: Wiele lat współpracy z biurami turystyki masowej dało nam możliwość zyskania szerszego spojrzenia na zorganizowane wyjazdy. Świadome podróżowanie wymaga otwartości na odmienną kulturę i jej ludzi, szacunek do innego świata i panującego w nim porządku, żeby wyrobić w sobie taką postawę potrzebny jest czas, chwila zatrzymania – na obserwację, zaistnienie kontaktu, nawiązanie relacji. Dlatego chcemy podróżować niespiesznie, w kameralnych grupach, w warunkach na tyle komfortowych, by nic nie ograniczało naszych możliwości poznawczych. Staramy się, żeby zaproponowane przez nas trasy były dopracowane pod kątem logistyki, standardu środków transportu i zakwaterowania, a do współpracy w kraju docelowym dobieramy kompetentnych i zaufanych ludzi. Nasze programy są zrównoważone pod względem intensywności i różnorodności atrakcji, poza zwiedzaniem jest w nich czas na inną formę aktywności: spacer po mieście, przejażdżkę rowerową, trekking w górach, kąpiel w morzu, czy biesiadę przy suto zastawionym stole.

Powiedzmy, że chcę zabrać moją partnerkę na niepowtarzalną wyprawę do Indii. Zorganizujecie nam taką wycieczkę?

Beata Rowińska: Z przyjemnością! Oprócz wyjazdów grupowych organizujemy również wyprawy na indywidualne zlecenie. Zdajemy sobie sprawę, że niektórym marzą się wakacje wyłącznie w gronie bliskich sobie osób, z rodziną bądź przyjaciółmi, a nie zawsze mają czas i możliwości, żeby zorganizować podróż samodzielnie. Jesteśmy do dyspozycji, z chęcią dzielimy się swoją wiedzą i pomysłami, by wspólnie zaplanować w pełni dedykowaną podróż, z uwagą na indywidualne zainteresowania i potrzeby. W ramach takich wyjazdów w grę wchodzą również wypady firmowe czy tematyczne, np. ukierunkowane na jogę, ajurwedę, trekking i inne aktywności.


Wyprawa do Nepalu, Indii, Armenii, Gruzji – kto za tym stoi?

Przedstawiamy nasze rozmówczynie:

Beata Rowińska

Najlepiej ORIENTuje się na Wschodzie. Absolwentka Studium Stosunków Międzykulturowych na Wydziale Orientalistycznym UW, dosyć mocno uzależniona od podróży i wdzięczna losowi za każdą, która przybliża ją do świata i ludzi. Lubi wracać do znanych sobie MIEJSC, próbując uchwycić puls stale zmieniającego się życia. Od kilkunastu lat regularnie podróżuje i pilotuje wycieczki do Indii, Nepalu i Turcji, a od kilku – również do Gruzji i Armenii. Między wyjazdami zajmuje się planowaniem i organizowaniem kolejnych wycieczek, jogą i zgłębianiem tajników indyjskiej medycyny naturalnej.

Iwona Szelezińska

Absolwentka indologii i animacji kultury na UJ. Do Indii zaczęła podróżować już w trakcie studiów i od razu dotarła tam na dłuższy, bo dziesięciomiesięczny pobyt. Pracę w turystyce podjęła z potrzeby żywego kontaktu z Azją. Z czasem Indie zawiodły ją do Nepalu, z którym związała się nie tylko poprzez pilotaż, ale również literacko. Nakładem wydawnictwa Marginesy ukazała się jej debiutancka książka „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu”. Lubi wsłuchiwać się w ludzkie historie, szczególnie takie, które wytrącają z komfortu myślenia stereotypami. Chcąc je usłyszeć, musi zbliżyć się do MIEJSC, gdzie się rozgrywają, co czyni z największą przyjemnością. Od kilkunastu lat pilotuje wycieczki. Wyprawa do Nepalu, Indii czy Turcji – to jej specjalności.

To również cię zainteresuje...

Najnowsze Artykuły