Sprawdź, jak zadbać o zdrowie i ochronę podczas podróży za granicę - Magazyn Kaszuby
Sprawdź, jak zadbać o zdrowie i ochronę podczas podróży za granicę 2

Sprawdź, jak zadbać o zdrowie i ochronę podczas podróży za granicę

Planując podróż za granicę, poza miłymi elementami musisz wziąć pod uwagę także o te mniej przyjemne. Konieczne jest np. uwzględnienie możliwości zachorowania, złamania nogi, zgubienia się na obcym terenie, utracenia bagażu i tak dalej. Zobacz, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać, chronić swoje interesy w przypadku każdej z tych sytuacji.

[materiał sponsorowany]

Sprawdź, jak zadbać o zdrowie i ochronę podczas podróży za granicę

Źródło: kioskpolis.pl

Dlaczego warto wyrobić kartę EKUZ?

Ubezpieczenie turystyczne to termin popularny. Turyści wiedzą, że aby zapewnić sobie ochronę za granicą, powinni wykupić właściwą polisę. Kiedy korzystają z usług biura podróży, taka polisa często jest już wliczona w cenę. Obejmuje różnorodne sytuacje: od zachorowania po odwołanie lotu czy niedostarczenie bagażu na czas.

Poza tradycyjnym ubezpieczeniem warto jednak wyrobić kartę EKUZ. Nie ma tak rozległego zakresu ochrony jak polisa turystyczna, jednak umożliwia korzystanie z darmowej opieki medycznej w ramach NFZ-u w krajach Europy. Jeśli coś Ci się stanie, będzie Ci przysługiwać leczenie w takim samym zakresie, jak obywatelom danego państwa. Uwaga: niektóre usługi, które w Polsce są darmowe, tam mogą być płatne!

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego ubezpieczenia podróżnego oraz karty EKUZ jest karta Euro26. Sprawdź, jaki rodzaj ochrony gwarantuje: https://kioskpolis.pl/czy-na-zimowy-wypad-wystarczy-karta-euro26/.

Sprawdź, jak zadbać o zdrowie i ochronę podczas podróży za granicę 1

Źródło: kioskpolis.pl

Ubezpieczenie medyczne czy EKUZ?

W skład polisy turystycznej wchodzi między innymi ubezpieczenie medyczne. Czy jeśli już masz lub planujesz wyrobić kartę EKUZ, to nie musisz płacić za dodatkowe ubezpieczenie? Oczywiście odpowiedź jest jedna: nie „musisz”. Co nie znaczy, że nie warto. Wyżej przeczytałeś, że EKUZ odpowiada za darmowe leczenie w krajach europejskich w zakresie, jaki przysługuje obywatelom. Oznacza to, że jeśli w danym państwie opieka medyczna jest częściowo lub całościowo prywatna, karta Ci się nie przyda.

Ubezpieczenie medyczne ma nieporównywalnie większy zakres od karty EKUZ. W jego skład mogą wchodzić ratownictwo, transport medyczny, kupowanie leków i środków medycznych, leczenie w szpitalu i poza nim, wizyty domowe, konsultacje ze specjalistami. Jeśli nie będziesz na siłach wrócić do Polski samodzielnie, ubezpieczenie pokryje również koszt transportu do kraju. A jeśli to Twoje dziecko zachoruje za granicą, na koszt ubezpieczyciela dotrzesz na miejsce.

Sprawdź, jak zadbać o zdrowie i ochronę podczas podróży za granicę 2

Źródło: kioskpolis.pl

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, zadbaj o wysokie kwoty maksymalne w leczeniu. Sprawdź też w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, jakie usługi nie są objęte ochroną. Jeśli jesteś w ciąży, cierpisz na choroby przewlekłe lub masz problemy dentystyczne, powiadom o tym ubezpieczyciela. Razem znajdziecie odpowiednią ofertę.

Gdzie szukać ubezpieczenia podróżnego?

Poszukiwania polisy zacznij w internecie. Nie musisz przeglądać strony każdego ubezpieczyciela po kolei. Skorzystaj z porównywarki/kalkulatora ubezpieczeń. Musisz wpisać do niego dane takie jak rodzaj aktywności na wyjeździe, termin, kraj docelowy, liczba osób i podstawowe informacje o ich chorobach. Otrzymasz listę towarzystw, ofert oraz cen. Ponieważ zostały ceny zostały wyliczone dla podanych przez Ciebie informacji, nie są szacunkowe, ale rzeczywiste. Wybierz najlepszą opcję.

To również cię zainteresuje...

Najnowsze Artykuły